Muzeum Łazienki Królewskie

17.11.2014

„Obiekty osobne” – warsztaty twórcze z elementami arteterapii w Łazienkach Królewskich

Od 20 listopada przez cztery kolejne tygodnie, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na warsztaty „Obiekty osobne”. Zajęcia będą stanowiły doskonałą okazję do osobistego spotkania z muzealnymi eksponatami Łazienek Królewskich. Będą także pretekstem do refleksji na temat kultury, sztuki i filozofii.

Czy XVIII-wieczna sztuka daje wytchnienie i przyjemność? Czy eksponat muzealny może być odpowiedzią na dręczące nas życiowe pytania? Czy w muzeum wnętrz jesteśmy skazani na narrację historyczną – daty, liczby i biografie obcych ludzi? Czy w Pałacu na Wyspie można stworzyć własną instalację artystyczną? Aby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy na warsztaty twórcze do Łazienek Królewskich. Odnosząc się do konkretnych przedmiotów z łazienkowskiej kolekcji, będziemy wymieniać opinie, konfrontować światopoglądy, szukać nowych ścieżek rozwoju i indywidulanych pokładów kreatywności. Potraktujemy eksponaty jako nauczycieli i oponentów - partnerów do dyskusji. Każde spotkanie zakończymy stworzeniem osobistej miniinstalacji artystycznej. Naszymi narzędziami będą słowo, obraz, film, fotografia. Warsztaty prowadzone będą z użyciem ćwiczeń z zakresu animacji kultury i arteterapii.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych (18+) zainteresowanych samorozwojem, lubiących nietypowe wyzwania i szukających inspiracji do własnych działań twórczych.

Prowadząca: Agata Pietrzyk - absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, instruktorka arteterapii. Specjalistka ds. edukacji, koordynatorka programu Wolontariat z kulturą! i działań teatralnych w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Katedra Kultury. Narzędzia animacyjne wykorzystuje w edukacji kulturalnej, animacji muzealnej i działaniach społecznych.

Terminy i tematyka spotkań:

 20 listopada, godz. 18:00-20:00 „Alegorie”/Pałac na Wyspie

 27 listopada, godz. 18:00-20:00 „Kolekcja obrazów”/Pałac na Wyspie

 4 grudnia, godz. 18:00-20:00 „Widoki”/Pałac Myślewicki

 11 grudnia, godz. 18:00-20:00, „Wnętrza”/ Pałac Myślewicki

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: a.pietrzyk@lazienki-krolewskie.pl. Jest możliwość jednorazowego zapisu na cztery warsztaty.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.KrolewskieZapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności