Muzeum Łazienki Królewskie

16.01.2015

Zima w Łazienkach Królewskich

Ferie zimowe to doskonały czas, aby odwiedzić Łazienki Królewskie. Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Pałacu na Wyspie, na koncerty oraz spotkania z filozofią i poezją. W styczniu trzeba również zobaczyć ogrody królewskie mieniące się w blasku świątecznych iluminacji i przespacerować się nastrojowo rozświetloną Aleją Chińską.

Tej zimy w Łazienkach Królewskich każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie zachęcamy do odwiedzania Pałacu na Wyspie – architektonicznej perły Muzeum. Do końca stycznia obiekt ten będzie dostępny bezpłatnie. Dla miłośników ogrodów królewskich gratką będzie wieczorny spacer urokliwie rozświetloną Aleją Chińską. Iluminacje świąteczne podkreślają wyjątkowy charakter i historię tego miejsca, co sprawia, że noworoczny spacer staje się niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Mecenasem Iluminacji świątecznych jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy do udziału w niedzielnych koncertach z cyklu Salony Muzyczne. 18 i 25 stycznia o godzinie 12:00 kameralne wnętrza Pałacu Myślewickiego wypełnią się muzyką w wykonaniu najlepszych studentów i absolwentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Z kolei w Pałacu na Wyspie 18 stycznia o godzinie 12:00 Goście Muzeum będą mieli okazję wysłuchać poezji chińskiej w wykonaniu Mariana Opani. Muzycznym dopełnieniem Salonów Poezji będzie śpiew Shi Le, śpiewaczki operowej z Pekinu.

20 stycznia rozpocznie się nowy cykl warsztatów dla dorosłych Perípatos – filozofia w praktyce. Podczas najbliższego spotkania poznamy sztukę argumentowania i jasnego komunikowania myśli. Warsztaty będą odbywać się w każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 18:00 w Pałacu Myślewickim. Projekt zakłada możliwość odbycia spotkań również w języku angielskim.

Do 28 lutego 2015 r. ogrody Muzeum Łazienki Królewskie będą otwarte dla zwiedzających do godziny 22:00. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach dostępne są stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl i na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager, v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności