Muzeum Łazienki Królewskie

09.02.2015

„Watteau, Wolter i Fryderyk Wielki, czyli o francuskiej modzie na pruskim dworze” – wykład naukowy w Łazienkach Królewskich

11 lutego o godzinie 17:00 w Pałacu na Wyspie odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Oświeceniowa republika władców”. Podczas najbliższego spotkania dr Agnieszka Rosales Rodríguez przybliży różne aspekty recepcji kultury francuskiej na dworze Fryderyka Wielkiego.

W trakcie wystąpienia zaprezentowane zostaną najważniejsze osiągnięcia pruskiego władcy, inspirującego się przykładem Francji w zakresie mecenatu i kolekcjonerstwa. W tym kontekście omówione zostaną królewskie fundacje i bezprecedensowe nabytki dzieł, między innymi Jeana-Antoine’a Watteau i jego naśladowców, których arcydzieła do dzisiaj można oglądać w Berlinie i Poczdamie. Cykl „Oświeceniowa republika władców” organizowany jest przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską w Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy prof. Andrzejem Pieńkosem z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp na wykłady jest wolny.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności