Muzeum Łazienki Królewskie

23.02.2015

Iluminacje i muzyka podczas Zimowego Wieczoru Światła w Łazienkach Królewskich

Zimowy Wieczór Światła, czyli nastrojowe spacery z lampionami po ogrodach rezydencji króla Stanisława Augusta, to propozycja Muzeum Łazienki Królewskie dla wszystkich miłośników piękna. Tego wieczoru goście Muzeum odkryją Pałac na Wyspie w nowej, muzyczno-świetlnej oprawie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 lutego o godzinie 19:00.

Zimowy Wieczór Światła to jedyna okazja w roku, by obejrzeć Łazienki Królewskie w niezwykłej, czarodziejskiej iluminacji. Podczas wieczornego spaceru z lampionami po historycznych ogrodach będzie można podziwiać pięknie oświetlone obiekty Łazienek Królewskich. Wśród iluminowanych zabytków najważniejszym będzie Pałac na Wyspie, przed którym wieczorni spacerowicze będą mogli wysłuchać koncertu zespołu Sonofrenia, który wykona utwór „Horyzont cząstek”. Do Pałacu na Wyspie spacerowiczów poprowadzą nastrojowo oświetlone trasy z trzech miejsc: spod bramy przy Pomniku Chopina w Alejach Ujazdowskich, Bramy Herbowej przy ul. Agrykoli i bramy od strony ul. Gagarina. Udział w Zimowym Wieczorze Światła w Łazienkach Królewskich jest bezpłatny. W punktach startowych każdej z trzech tras będzie można zakupić lampiony.

Zimowy Wieczór Światła, organizowany w Łazienkach Królewskich już po raz trzeci, to realizacja międzynarodowego projektu „Ogrody Światła”. Jego najważniejszym założeniem jest ukazanie harmonii sztuki i natury, w której stylistyka architektury XVIII i XIX wieku splata się z pięknem ogrodów. Obok Łazienek Królewskich, tego samego dnia Zimowy Wieczór Światła organizują: Zamek w Lunéville we Francji, Park Księcia Pücklera Bad Muskau w Niemczech, Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu w Rosji, Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie w Chinach. Wyjątkową architekturę tych miejsc oraz jej współgranie z ogrodami będzie można podziwiać do 22 marca br. na wystawie fotograficznej w Galerii Plenerowej Muzeum przy Alejach Ujazdowskich.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności