Muzeum Łazienki Królewskie

16.03.2015

Peripatos, czyli filozofia w praktyce. Warsztaty w Łazienkach Królewskich

17 marca o godzinie 18:00 w Pałacu Myślewickim odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Perpiatos – filozofia w praktyce”. Podczas najbliższego spotkania „Jak odróżnić wiedzę od szarlatanerii” spróbujemy zdobyć sprawność krytycznej analizy dyskursów naukowych i pseudonaukowych.

Współcześnie jesteśmy zarzucani coraz to nowymi teoriami naukowymi. Jak się w nich rozeznać? Jak odróżnić teorie prawomocne od pseudoteorii, wiedzę od szarlatanerii, pseudonaukę od nauki? Punktem zaczepienia będą dwie klasyczne książki Karla Poppera „Logika odkrycia naukowego” i „Wiedza obiektywna”. Zajmiemy się także niezwykle ciekawą pozycją demaskatora naukowych szalbierstw Martina Gardnera „Pseudonauka i pseudouczeni”, w której poddaje on krytycznemu osądowi m.in. pomysły Rudolfa Steinera, dianetykę, zjawisko UFO oraz wiarę w postrzeganie pazazmysłowe.

Warsztaty „Peripatos – filozofia w praktyce” odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 18:00 w Pałacu Myślewickim. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Bilet kosztuje 10 zł, karnet na sześć warsztatów – 50 zł. Istnieje możliwość rezerwacji dodatkowego spotkania w języku polskim lub angielskim dla grup zorganizowanych (min. 10 osób). Cykl jest realizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Prowadzący: Marcin Rychter, Karolina Rychter.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności