Muzeum Łazienki Królewskie

24.03.2015

Dwór-Teatr-Władza. Minikurs wiedzy o teatrze dworskim w Łazienkach Królewskich

26 marca o godzinie 18:00 w Starej Kordegardzie odbędzie się kolejne spotkanie performatywne z cyklu Dwór-Teatr-Władza. Tym razem spotkanie poświęcone będzie masce – specyficznemu gatunkowi teatru dworskiego.

W masce czy bez maski? Kogo tak naprawdę odgrywali dworzanie ukrywając się pod maskami bogów i półbogów? Na kolejnych warsztatach z cyklu Dwór-Teatr-Władza znajdziemy odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących dworskiej hierarchii społecznej. Spotkanie przybierze formę wykładu połączonego z prostymi ćwiczeniami warsztatowymi i sytuacjami teatralnymi, które skierują nas w stronę doświadczenia i krytycznej analizy wybranych problemów z zakresu historii kultury i wiedzy o teatrze.

Wstęp wolny.

Cykl warsztatów Dwór-Teatr-Władza jest realizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Prowadzący: Piotr Morawski i Agata Pietrzyk-Sławińska.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności