Muzeum Łazienki Królewskie

09.04.2015

Muzeum Dostępne. Wchodzę w to! – nowy cykl spotkań w Łazienkach Królewskich

Wraz z nadejściem wiosny Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do udziału w nowym programie „Muzeum Dostępne. Wchodzę w to!”. Cykl jest dedykowany wszystkim, bez względu na wiek, ograniczenia ruchowe bądź dysfunkcje wzroku lub słuchu. Każde spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM).

Jeśli komuś jeszcze muzeum kojarzy się z zakurzonymi eksponatami i nudnymi opowieściami – zapraszamy do Łazienek Królewskich. Program „Muzeum Dostępne. Wchodzę w to!” pozwoli każdemu odnaleźć swoje miejsca i ścieżki w Łazienkach i pokaże, że muzealne sale i zabytkowe pałace są teraz otwarte na wszystkich. Spotkania mają formułę opartą na płynnym przenikaniu się elementów warsztatowych z opowieścią o wybranym zabytkowym budynku i jego mieszkańcach. Prowadzący i pracownicy Działu Obsługi Publiczności zadbają, by treści i przestrzenie były w pełni dostępne. Osoby z dysfunkcją wzroku czy z niepełnosprawnością ruchową mogą skorzystać z pomocy asystenta w drodze do muzeum oraz powrotnej. Każde spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM).

Tematyka kwietniowych spotkań:

12 kwietnia: Pałac na Wyspie. Reprezentacyjne wnętrza letniej rezydencji króla

26 kwietnia: Ermitaż. Łaźnia. Wodozbiór. Przestrzeń wypoczynku i zadumy władców

Spotkania z cyklu „Muzeum Dostępne. Wchodzę w to!” będą odbywać się do września 2015 roku w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 13:00. Miejsce spotkania – taras przed Pałacem na Wyspie. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl. Koszt biletu: 5 zł, karnet na 12 warsztatów: 15 zł. Młodzież do 18 roku życia wstęp wolny.

  Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności