Muzeum Łazienki Królewskie

12.05.2012

Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich

Projekcja malowidła „Sen Salomona” Marcello Bacciarellego, nadwornego malarza króla Stanisława Augusta, a także koncert Adama Struga i Wojciecha Waglewskiego to najważniejsze wydarzenia zaplanowane na Noc Muzeów przez Łazienki Królewskie. Wszystkich miłośników kultury zapraszamy m.in. do odnowionego Pałacu na Wyspie i Amfiteatru w sobotę 16 maja br. w godz. 19:00 – 02:00. Wizyta w Łazienkach Królewskich w Noc Muzeów to również doskonała okazja do spaceru po malowniczo oświetlonych alejkach zabytkowego ogrodu łazienkowskiego.

W tym roku Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało dla swoich gości niezwykłą niespodziankę. W sobotę 16 maja będą oni mogli zobaczyć w Pałacu na Wyspie projekcję malowidła ,,Sen Salomona” autorstwa Marcello Bacciarellego, nadwornego malarza Stanisława Augusta. Będzie to próba cyfrowego odtworzenia obrazów zniszczonych w czasie drugiej wojny światowej. Przy odtwarzaniu pierwotnej kolorystyki wnętrza wykorzystane zostały materiały archiwalne, w tym historyczne fotografie z okresu przedwojennego, a także szkice autorskie, relacje i opisy historyczne.

Dodatkowo, edukatorzy Ośrodka Edukacji oprowadzą gości po Pałacu na Wyspie po konserwacji, opowiedzą jego historię oraz ciekawostki związane z pałacowymi wnętrzami.

W Noc Muzeów odbędzie się również nastrojowy koncert w wykonaniu dwóch wielkich osobowości muzycznych Adama Struga i Wojciecha Waglewskiego, którzy wystąpią na Scenie na Wodzie o godzinie 21:30. Nowa płyta Adama Struga pt. „Mysz” to połączenie liryki, minimalizmu i miejskiego folku. Tematem piosenek są antynomie ludzkiego losu: życie i śmierć, miłość i rozczarowanie, proza codzienności i kluczowe momenty życia. Kompozytorem wszystkich utworów jest Adam Strug.

Po zwiedzaniu zapraszamy do odwiedzenia strefy atrakcji w Pawilonie PZU w namiocie obok Podchorążówki oraz do Starej Kordegardy, w której będzie można otrzymać narysowaną przez artystę ilustrację własnego snu oraz specjalnie przygotowany na tę okazję „Sennik Salomona”.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności