Muzeum Łazienki Królewskie

11.05.2015

Wykład naukowy w Łazienkach Królewskich: Stanisław August-kolekcjoner. Prawdy i mity o królewskiej galerii obrazów

13 maja o godzinie 17:00 w Pałacu na Wyspie odbędzie się kolejny wykład z cyklu Oświeceniowa republika władców. Podczas najbliższego spotkania Dorota Juszczak i Hanna Małachowicz wygłoszą wykład pt. Stanisław August – kolekcjoner. Prawdy i mity o królewskiej galerii obrazów.

  Najbliższy wykład będzie poświęcony galerii obrazów Stanisława Augusta – jednej z największych, najbardziej znaczących i najlepiej udokumentowanych kolekcji malarstwa istniejących w Polsce. Czy królewska galeria była wyjątkowa, a może przeciwnie – typowa? Jak wyglądała na tle kolekcji innych władców europejskich? Ile było w niej obrazów? Czy w galerii znajdowały się arcydzieła? Jakie były okoliczności powstania i rozproszenia kolekcji króla Stanisława Augusta? I co z niej dzisiaj zostało? Podczas najbliższego spotkania podejmiemy próbę odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących królewskiej galerii obrazów.

Cykl Oświeceniowa republika władców organizowany jest przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską w Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z prof. Andrzejem Pieńkosem z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp na wykłady jest wolny.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności