Muzeum Łazienki Królewskie

15.05.2015

Dziedzictwo miast francuskich - wystawa w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich

Od 19 maja do 7 czerwca br. w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Alejach Ujazdowskich będzie można oglądać wystawę fotograficzną Dziedzictwo miast francuskich. Zaprezentowane będą 62 przykłady miast i ich mieszkańców, które są świadectwem polityki ochrony i waloryzacji dziedzictwa architektonicznego i urbanistycznego Francji.

Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiają piękno francuskich miejscowości i określają je jako żyjące dziedzictwo, które, otwierając się na przyszłość, łączy pokolenia – mówi Izabela Zychowicz, która kieruje pracami Ośrodka Sztuki w Łazienkach Królewskich. Zwraca także uwagę, że zdjęcia eksponują wysoką jakość renowacji i podkreślają znaczenie ciągłego rozwoju wszystkich obszarów Francji. Nowa ekspozycja oddaje hołd tym, którzy swoją pracą przyczyniają się do zachowania cennych świadectw historii dla kolejnych pokoleń. Wystawa, która po raz pierwszy była prezentowana w słynnej galerii plenerowej Ogrodu Luksemburskiego w Paryżu (od 13 września 2013 do 12 stycznia 2014 roku) już od wtorku będzie eksponowana w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich. Jej pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Miast, Obszarów Sztuki i Historii oraz Miast z Sektorami Chronionymi (ANVPAH&VSS), które zrzesza blisko 200 samorządów zaangażowanych w prace nad ochroną i zachowaniem narodowego dziedzictwa we Francji.

 Warto dodać, że wystawa powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia z miastami i regionami Francji, które zapraszają do odkrywania francuskich miast, zabytków i krajobrazów.

Organizatorzy wystawy: Instytut Francuski w Polsce, Ambasada Francji w Polsce, Muzeum Łazienki Królewskie, Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji. Partnerzy: Stowarzyszenie Miast, Obszarów Sztuki i Historii oraz Miast z Sektorami Chronionymi (ANVPAH&VSS), Ministerstwo Kultury Francji, Senat Republiki Francuskiej. Partner strategiczny: AGS.

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności