Muzeum Łazienki Królewskie

25.05.2015

Niezwykłe oblicza teatru Stanisława Augusta. Ostatnie spotkanie z cyklu Dwór-Tetar-Władza w Łazienkach Królewskich

Specyfika mecenatu teatralnego króla Stanisława Augusta i początki polskiej sceny publicznej to najważniejszy temat kolejnego i już ostatniego spotkania w Łazienkach Królewskich w ramach cyklu edukacyjnego „Dwór-Teatr-Władza”. Spotkanie, łącząc formę wykładów z prostymi ćwiczeniami warsztatowym, odbędzie się w czwartek 28 maja o godzinie 18:00 w Starej Kordegardzie.

Między dworskim a publicznym, czyli jak wyglądał teatr za czasów króla Stanisława Augusta – o tym będziemy rozmawiać. Zastanowimy się nie tylko nad rolą królewskiej protekcji w rozwoju teatru publicznego, ale również nad perspektywą widza, także tego spoza wyższych sfer królewskiego dworu. Spotkanie przybierze formę wykładu połączonego z ćwiczeniami warsztatowymi, które skierują nas w stronę doświadczenia i krytycznej analizy przedstawianego tematu.

Projekt „Dwór - Teatr – Władza” powstał z okazji tegorocznej 250. rocznicy Teatru Publicznego w Polsce. Cykl jest realizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Prowadzącymi są Piotr Morawski i Agata Pietrzyk-Sławińska. Więcej informacji o spotkaniu i cyklu: tel.: 22 50 60 104 lub e-mail: a.pietrzyk@lazienki-krolewskie.pl. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności