Muzeum Łazienki Królewskie

22.05.2015

Muzeum Dostępne. Wchodzę w to! Łazienki Królewskie otwarte dla wszystkich gości

Otwarcie Łazienek Królewskich dla wszystkich gości – bez względu na wiek, ograniczenia ruchowe bądź dysfunkcje wzroku lub słuchu – to cel programu „Muzeum Dostępne. Wchodzę w to!”. Spotkania, z których najbliższe odbędzie się już w niedzielę 24 maja, poprowadzą doświadczeni edukatorzy z Ośrodka Edukacji Muzeum w Łazienkach Królewskich.

Program „Muzeum Dostępne. Wchodzę w to!” pozwoli każdemu odnaleźć swoje miejsca i ścieżki w Łazienkach i pokaże, że muzealne sale i zabytkowe pałace są teraz otwarte na wszystkich – mówi Magdalena Lewna, która kieruje pracami Ośrodka Edukacji Łazienek Królewskich. Spotkania edukacyjne – jak dodała – mają formułę opartą na płynnym przenikaniu się elementów warsztatowych z opowieścią o wybranym zabytkowym budynku i jego mieszkańcach.

„Muzeum Dostępne” tworzą doświadczeni edukatorzy oraz pracownicy Działu Obsługi Publiczności przeszkoleni z profesjonalnej obsługi zwiedzających z niepełnosprawnością ruchu czy wzroku. Program powstał z myślą o osobach, które czasowo lub na stałe mają utrudniony dostęp do kultury. Najliczniejszą grupą osób, które potrzebują wsparcia są osoby z niepełnosprawnością ruchu, wzorku i słuchu. Cykl jest również adresowany do odbiorców z innymi niepełnosprawnościami, osób starszych, rodzin z dziećmi, również najmłodszymi w wózkach dziecięcych.

Priorytetem „Muzeum Dostępnego” jest ogólnodostępność wydarzeń poprzez tłumaczenie ich na polski język migowy (PJM), wykorzystanie audiodeskrypcji i materiałów edukacyjnych, takich jak tyflografiki czy map dotykowych. Spotkania odbywają się w przestrzeniach pozbawionych barier architektonicznych, dostosowanych dla osób poruszających się na wózkach.

Spotkania z cyklu „Muzeum Dostępne. Wchodzę w to!” będą odbywać się do września 2015 roku w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 13:00. Miejsce spotkania – taras przed Pałacem na Wyspie. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl. Koszt biletu: 5 zł, karnet na 12 warsztatów: 15 zł. Młodzież do 18 roku życia wstęp wolny.

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności