Muzeum Łazienki Królewskie

18.06.2015

Międzynarodowe Święto Muzyki - inauguracja Festiwalu Strefa Ciszy

Mistrzowskie interpretacje na akordeon muzyki klasycznej zainaugurują 21 czerwca Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich. Inauguracja festiwalu w dniu Międzynarodowego Święta Muzyki to również dzieła Fryderyka Chopina w aranżacji na instrumenty etniczne Marii Pomianowskiej, koncerty na scenach plenerowych, w tym dla najmłodszych Melomaluszków, a także pokaz pełnego pasji tanga. Festiwal Strefa Ciszy przez sześć kolejnych weekendów potrwa aż do 26 lipca.

Festiwal rozpocznie się koncertem Kwintetu Akordeonowego UMFC na tarasie Pałacu na Wyspie o godzinie 12.00. Usłyszymy wirtuozerskie interpretacje polskich renesansowych tańców i pieśni. Dla wszystkich spragnionych relaksu kwintet zagra również lekkie i atrakcyjne utwory z repertuaru klasycznego. Tradycyjne „Strefowe” koncerty na scenach plenerowych odbędą się na Scenie Czerwonej o godzinie 14 i 16 przy Nowej Kordegardzie, gdzie znajduje się kawiarnia Trou Madame.

Na scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli o godzinie 13, 14 i 15 zagra duet Jacek Dziołak i Mateusz Stankiewicz. Usłyszymy utwory m.in. mistrza Witolda Lutosławskiego na klarnet i akordeon. Na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze o godzinie 13, 15 i 17 wprowadzimy słuchaczy w świat tanga – Formacja Tango Para Todos zaprezentuje najpiękniejsze utwory muzyki tangowej, od polskich szlagierów "Ta ostatnia niedziela", "Jesienne róże", poprzez "Candombe" aż do słynnego „tanga tang” La Cumparsity. To jednak nie koniec przygody z tangiem tego dnia. Od 14 do 17 na Scenie Granatowej w Amfiteatrze odbędą się pokaz milongi i warsztaty taneczne przygotowane przez Stowarzyszenie Akademia Tanga Argentyńskiego.

Inauguracyjny dzień Festiwalu Strefa Ciszy zakończy się niezwykłym koncertem. W Amfiteatrze wystąpi Maria Pomianowska - multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka – wraz z zespołem oraz Radomską Orkiestrą Kameralną. Koncert zatytułowany "Chopin na 5 kontynentach" to genialne i znane na każdym kontynencie kompozycje Fryderyka Chopina w aranżacjach na instrumenty etniczne.

W każdy festiwalowy weekend serdecznie zapraszamy najmłodszych melomanów na koncerty dla Melomaluszków. Podczas tegorocznej edycji zapraszamy także nieco starszych melomanów, w wieku do 10 lat, na przygody muzyczne Super Odkrywców. Warto wiedzieć, że na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie odbędą się zajęcia muzyczne, podczas których dzieci będą mogły zatańczyć przy dźwiękach skrzypiec i dawnych instrumentów dętych.

Scena Otwarta od 13 do 15 przy Starej Kordegardzie czeka na wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim talentem z publicznością. Zapraszamy instrumentalistów, wokalistów, solistów, zespoły, profesjonalistów i amatorów. Zgłoszenia pod adresem: koncert@muzykajest.pl.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.strefaciszyfestival.pl, a także na stronie Muzeum Łazienek Królewskich.

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem festiwalu jest PZU. Festiwal organizują: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne.

Patroni Medialni: Radio TOK FM, Radio Bajka, portal Czasdzieci.pl.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności