Posnania

17.06.2015

Poznaniacy na rowery! W niedzielę Posnania Bike Parade. Przyjedź i powtaj lato z Margaret

Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca odbędzie Posnania Bike Parade – wyjątkowa impreza promująca miejską kulturę rowerową. Razem z poznaniakami przejadą ulicami miasta i będą bawić się na pikniku gwiazda muzyki pop - Margaret, Jankes i najstarszy rowerzysta w mieście – Stary Marych.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, rower jest najpopularniejszą formą rekreacji Polaków. Pozwala zrelaksować się, zwiększa poczucie swobody i dostarcza dużo pozytywnej energii. Jazda na rowerze jest też sposobem na uniknięcie korków w drodze do pracy czy szkoły. Staje się też ważną częścią nowoczesnej kultury miejskiej. Posnania Bike Parade będzie pierwszym rodzinnym świętem rowerowym, skierowanym do wszystkich osób, dla których rower jest czymś więcej niż tylko środkiem transportu. Specjalnie z tej okazji, w dniu imprezy będzie można skorzystać za darmo ze stacji rowerów miejskich.

Rowerem po mieście

Parada przejedzie ulicami Poznania i zakończy się piknikiem rowerowym na Plaży Miejskiej na Ratajach. Start imprezy zaplanowany jest na poznańskim Golęcinie – na terenie Ogrodu Dendrologicznego. Wszystkich pasjonatów dwóch kółek zapraszamy już od godz. 11:00. Będzie można obejrzeć pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka, zobaczyć spektakl „Cykliści” teatru „Porywacz Ciał” oraz wziąć udział we wspólnej rozgrzewce. Na pierwszych 1000 osób, które zarejestrują się na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na miejscu startu, czekają atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Centrum Posnania, które będzie można odebrać na starcie Parady.

Na miejscu zbiórki pojawią się również Wiceprezydenta Miasta Maciej Wudarski, Oficer Rowerowy Miasta Poznania oraz Stary Marych – człowiek legenda, który punktualnie o 12:00 wraz z dziennikarzem radia Eska Jankesem poprowadzi przejazd na metę. Trasa ma blisko 7 km i wiedzie ulicami: Warmińską, Małopolską, al. Wielkopolską, Nowowiejskiego, al. Niepodległości i Królowej Jadwigi.  

Konkurs na najlepsze stylizacje

Posnania Bike Parade będzie kolorowym świętem, otwierającym sezon letni. Dlatego zachęcamy wszystkich uczestników do przybycia w kolorowej, letniej odzieży oraz do udekorowania swojego roweru. – W trakcie całej imprezy nasi fotografowie będą wyszukiwać niebanalne kreacje, które zostaną nagrodzone w ramach konkursu „Stylowo na rowerze” – mówi Lidia Deja, szef marketingu i PR firmy Apsys, inwestora Posnanii. – Konkurs będzie miał dwie odsłony – w trakcie parady i na Facebooku. Zachęcamy do skorzystania z okazji, by zamanifestować ubiorem indywidualny styl i osobowość albo poczucie humoru – dodaje. Aby wziąć w konkursie udział, wystarczy zarejestrować się online lub w miejscu startu, zostać uczestnikiem Parady albo „polubić” na Facebooku fanpage @LudziePosnania i umieścić na swoim profilu zdjęcie przygotowanej stylizacji, oznaczając je hashtagami #LudziePosnania oraz #PosnaniaBikeParade. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. rower miejski, stylowe sakwy i akcesoria rowerowe.

Początek lata z rowerem

Na uczestników pikniku czeka wiele atrakcji. Styliści z Fashion School nie tylko doradzą, jak ubrać się na rower, ale też jak bawić się stylem w konkursie „Stylowo na rowerze”. Najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych, a wszyscy miłośnicy rowerów będą mogli zobaczyć wystawę stylowych rowerów, oznakować swoje dwa kółka, a także zmierzyć się z innymi uczestnikami pikniku na rowerach stacjonarnych. Lato powitamy także razem z gwiazdą muzyki pop – Margaret, znanej z takich przebojów jak „Thank You Very Much” czy „Wasted”. Po jej koncercie wszyscy uczestnicy symbolicznie powitają lato puszczając na Wartę uplecione własnoręcznie wianki.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Sponsorem tytularnym imprezy jest budowane na Ratajach Centrum Posnania, a partnerami wydarzenia zostali: Bike Challenge, City Zen, Fashion School i Volkswagen Rzepecki – Mroczkowski.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

O Posnanii

Posnania to innowacyjny koncept łączący funkcje handlowe, usługowe, społeczne i kulturalne. Został stworzony z myślą o potrzebach i stylu życia współczesnych konsumentów: ludzi dbających o jakość życia i ceniących wygodę. Centrum zaoferuje 100 tys. m2 powierzchni najmu, na której znajdzie się m.in. kino, fitness klub i basen. Zróżnicowanie i kompleksowość oferty zapewni około 300 najemców. Pod jednym dachem znajdzie się 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni. Przestrzeń handlowa będzie uporządkowana w strefach: moda, sport, akcesoria, hipermarket i wyposażenie domu, gastronomia, rozrywka i rekreacja, usługi. Posnania zaoferuje nową jakość obsługi klienta, w tym w oparciu o nowe technologie. Klienci otrzymają do dyspozycji darmową sieć WiFi, TwittWall, cyfrowe mapy, możliwość płatności mobilnych, dedykowaną aplikację. Posnania to także pakiet usług dodanych – m.in. stylista, dostawa do domu, miejsce zabaw i opieki nad dziećmi, a także usługi concierge. Warty ponad 1,2 mld PLN projekt to także kompleksowa modernizacja otaczającej infrastruktury drogowej, nowe rozwiązania komunikacyjne i miejsca pracy. 6 kilometrów nowo wybudowanych ścieżek rowerowych połączy rondo Rataje z centrum miasta. Okoliczne tereny zielone, liczne udogodnienia dla pieszych i rowerzystów (monitorowany parking podziemny, szatnia, zewnętrzne stojaki rowerowe, serwis rowerowy, planowana stacja roweru miejskiego) oraz wygodny parking dla zmotoryzowanych (ponad 3 000 miejsc) to przykłady starań, aby Posnania stała się miejscem przyjaznym i integrującym. Otwarcie nastąpi jesienią 2016, już dzisiaj jednak Posnania aktywnie włącza się w życie miasta zostając tytularnym sponsorem Posnania Bike Parade. W ten sposób współtworzy miejską kulturę rowerową oraz wspiera aktywny styl życia.

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności