Muzeum Łazienki Królewskie

23.06.2015

Muzyka świata 27 i 28 czerwca na Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich

Podróż muzyczna do Europy, Ameryki Południowej i Północnej z kwartetem klarnetowym Poco Leggero, utwory mistrza Mozarta w wykonaniu Ortiga Quintet, happening perkusyjny, światowe przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu Brass Federacja oraz Melomaluszki i Super Odkrywcy dla dzieci – oto najważniejsze punkty programu weekendu z muzyką międzynarodową podczas Festiwalu Strefa Ciszy, który potrwa do 26 lipca w Łazienkach Królewskich. To już trzecia edycja Festiwalu, który tylko w ubiegłym roku zgromadził aż 60 tys. słuchaczy.

Najbliższy weekend będzie okazją do przeniesienia się w wyobraźni w różne zakątki świata i odkrywania ich muzycznych tradycji. Podróż rozpocznie się o godzinie 12.00 na Scenie Czerwonej przy Trou Madame koncertem Kwartetu Klarnetowego Poco Leggero. W rytmie swingu, czardasza i tanga przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych, Węgier i Argentyny. Od godziny 13.00 Scena Pomarańczowa należeć będzie do Ortiga Quintet – pięciu utalentowanych muzyków z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, którzy zaproszą słuchaczy na ucztę z Mozartem, M. Arnoldem i A. Szałowskim. W tym samym czasie na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli duet Force Majeure na skrzypce i wiolonczelę zabierze nas do Włoch i Czech, przypominając barokowe sonaty Vivaldiego i kompozycje Vaclava Pichla.

W sobotnie popołudnie organizatorzy Festiwalu przygotowali niespodziankę dla fanów mocniejszego uderzenia. W kilku miejscach w Ogrodzie Łazienek odbędzie się pokaz grup perkusyjnych – happening Batucada połączony z radosnym przemarszem przez Ogród Łazienek. Wydarzenie to będzie niezwykłym połączeniem muzyki perkusyjnej z rytmami samby, na które zapraszają zespoły Mamatucada, U1 Samba Bloco oraz RitmoBloco. Razem z muzykami można wziąć udział w animacjach perkusyjnych w Amfiteatrze w godzinach 13:30-16:00. Przemarsz rozpocznie się w kilku miejscach: o godzinie 13.00 przy Strefie Leżakowania w pobliżu Nowej Oranżerii, o godz. 13:30 przy bramie od strony ul. Agrykoli oraz o godzinie 14:40 przy bramie od strony ul. Szwoleżerów. Zapraszamy do zabrania własnego instrumentu lub samodzielnego wykonania ekoinstrumetu na specjalnym stanowisku zlokalizowanym przy Scenie Żółtej obok Starej Kordegardy.

Festiwalowa sobota zakończy się o godzinie 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli koncertem zespołu Brass Federacja. Będzie to okazja do wspomnień czasów, w których przeboje największej gwiazdy muzyki pop Michaela Jacksona, mistrza romantycznych klimatów Steviego Wondera czy króla swingu Franka Sinatry były na szczytach światowych list przebojów. Specjalne aranżacje tych utworów przygotował założyciel zespołu Piotr Wróbel.

  W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00 na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie na dzieci w wieku 0-5 lat czekają koncerty dla Melomaluszków. Nieco starszych melomanów, w wieku 5 10 lat, zapraszamy o godzinie 15.00, 16.00 i 17.00 na Scenę Żółtą na muzyczne przygody Super Odkrywców. Na spotkania z muzyką świata zaprasza Adriana Wdziękońska - Ciocia Ada. W ramach Sceny Otwartej w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 13:00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z publicznością swoim muzycznym talentem. Koncerty będą odbywać się na Scenie Żółtej. Zapisy na Scenę Otwartą odbywają się pod adresem: koncert@muzykajest.pl.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny. Więcej informacji o festiwalu oraz program koncertów znajduje się na stronie: www.strefaciszyfestival.pl oraz www.lazienki-krolewskie.pl .

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem festiwalu jest PZU. Festiwal organizują: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne.

Patroni Medialni: Radio TOK FM, Radio Bajka, portal Czasdzieci.pl, Warsaw Insider.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności