Muzeum Łazienki Królewskie

22.07.2015

Finał Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich - weekend z muzyką polską

Finał Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich - weekend z muzyką polską 25 i 26 lipca Weekend z muzyką polską będzie ostatnim podczas 3. edycji Festiwalu Strefa Ciszy. W zabytkowym Ogrodzie Łazienek Królewskich zagości polska muzyka – tradycyjna i w nowoczesnym wydaniu. Usłyszymy polskie pieśni, mazurki w wykonaniu Marcina Maseckiego oraz zatańczymy poloneza prowadzonego przez Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI. Festiwal Strefa Ciszy od trzech lat jest jednym z najbardziej wyczekiwanych letnich wydarzeń muzycznych w stolicy. Tylko ubiegłoroczna edycja zgromadziła w Łazienkach Królewskich aż 60 tys. słuchaczy.

Podczas ostatniego festiwalowego weekendu odbędą się koncerty plenerowe muzyki polskiej. Na Scenie Czerwonej i Pomarańczowej będziemy gościć zespół BUM BUM ORKeSTAR, zdobywcę Nagrody Publiczności na tegorocznym festiwalu Nowa Tradycja. Posłuchamy razem tradycyjnej muzyki polskiej w nowoczesnym wydaniu.

Niewątpliwą atrakcją weekendu będzie występ Marcina Maseckiego - wybitnego pianisty i performera kochającego muzyczne eksperymenty. Artysta, który po raz kolejny zaszczyci Festiwal Strefa Ciszy swoją obecnością, zagra utwory powstałe w ramach projektu Mazurki. Koncerty odbędą się w sobotę i niedzielę na Scenie Purpurowej i Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze.

Piękno mazurków przypominać będzie duet Izabela Buchowska i Anna Kwiatkowska. Utalentowane artystki wykonają utwory na skrzypce i wiolonczelę. Koncert Rozrywkowe mazurki będzie powtórzeniem światowej prapremiery kompozycji Bartosza Smorągiewicza. Duet wystąpi na Scenie Pomarańczowej przy Świątyni Sybilli o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

Jak w każdy festiwalowy weekend zapraszamy na wspólne granie i śpiewanie, abyśmy mogli razem tworzyć i przeżywać muzykę. Tym razem zapraszamy do tańca przy muzyce na żywo. W sobotę 25 lipca o 13.00 na tarasie Pałacu na Wyspie odbędzie się happening Tańce polskie, który przybierze formę pokazów tanecznych i warsztatów poloneza. Happening w formie tanecznej i instrumentalnej przygotował Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI im. Zofii Solarzowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W sobotni wieczór organizatorzy zaplanowali dwa wyjątkowe koncerty. O 18.00 na Scenie Czerwonej przy Trou Madame zmienimy miejsce muzycznej podróży i wybierzemy się do Japonii wraz zespołem Genso, który zaprezentuje tradycyjną muzykę japońską. Koncert ten odbędzie się dzięki współpracy Muzeum Łazienki Królewskie z Ambasadą Japonii. O 19.00 na Scenie Purpurowej wystąpi zespół NSI Quartet z pełną pasji i energii muzyką undergroundową i jazzową. Usłyszymy autorskie kompozycje oddające niepowtarzalny klimat akustycznego jazzu.

W sobotę i niedzielę o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00 na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie na dzieci w wieku 0-5 lat czekają koncerty dla Melomaluszków. Nieco starszych melomanów, w wieku 5-10 lat, zapraszamy o godzinie 15.00, 16.00 i 17.00 na Scenę Żółtą na muzyczne przygody Super Odkrywców. Na muzyczne przygody z polską pieśnią i tańcem zaprasza Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI im. Zofii Solarzowej.

W ramach Sceny Otwartej w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 13:00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z publicznością swoim muzycznym talentem. Koncerty będą odbywać się na Scenie Żółtej. Zapisy na Scenę Otwartą odbywają się pod adresem: koncert@muzykajest.pl.

  Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

 Więcej informacji o festiwalu oraz program koncertów znajduje się na stronie: www.strefaciszyfestival.pl oraz www.lazienki-krolewskie.pl .

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem festiwalu jest PZU.

Festiwal organizują: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Patroni Medialni: Radio TOK FM, Radio Bajka, portal Czasdzieci.pl, Magazyn Presto oraz Warsaw Insider.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności