Sunchemical

04.06.2012

Dwutygodniowe praktyki w Sun Chemical

Firma Sun Chemical - największy producent farb oraz pigmentów dla całego świata druku - ogłasza Program Praktyk Letnich. Dwutygodniowe praktyki odbywać się będą w podwarszawskiej siedzibie firmy w Markach, od lipca do września 2012 r. Praktyki kierowane są do studentów chemii, poligrafii, inżynierii produkcji i kierunków pokrewnych. Nabór trwa do 30.06.2012 r.

Opracowany przez Sun Chemical program ma na celu umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia w branży poligraficznej. Przekazana podczas praktyk  wiedza z zakresu najnowszych technologii poligraficznych oraz zdobyte umiejętności praktyczne podniosą poziom kompetencji kandydatów w dziedzinie poligrafii.

Studenci mają możliwość wyboru jednego z dwóch programów praktyk: w laboratorium lub w dziale operacyjnym. W laboratorium praktykanci będą mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką pracy działu, wzięcia udziału w procesach kontroli jakości farb, recepturowania nowych kolorów farb ciekłych i offsetowych oraz wykonywania badań za pomocą sprzętu laboratoryjnego. Program praktyk w dziale operacyjnym obejmuje udział w optymalizacji procesów w strefie produkcyjnej, mapowanie procesów, produkcję liquid, przygotowanie i produkcję farb drukarskich oraz poznanie logistyki procesów magazynowych.

Na praktyki w laboratorium mogą zgłosić się studenci II, III i IV roku studiów o profilu chemicznym, poligraficznym oraz kierunków pokrewnych, zaś do działu operacyjnego studenci IV i V roku kierunków technicznych, m.in. inżynierii produkcji. Z dodatkowych umiejętności wymagana jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie komunikatywnym.

Sun Chemical pragnie tym samym zapoczątkować dłuższą współpracę z placówkami edukacyjnymi, stać się partnerem uczelni kształcących przyszłą kadrę menedżerską w dziedzinie poligrafii. – powiedział Mariusz Rzepecki, Dyrektor Generalny Sun Chemical sp. z o.o.  - Proponujemy pracę w zespole młodych ludzi i w dobrej atmosferze. Praktyki pozwalają zdobyć doświadczenie zawodowe w renomowanej, międzynarodowej organizacji o wysokich standardach realizacji projektów. – dodał Rzepecki.

Dwutygodniowe praktyki potrwają od lipca do września 2012 r. Zgłoszenia przyjmowane są do końca czerwca br. na formularzu Sun Chemical – do pobrania na www.sunchemical.com.pl.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności