Muzeum Łazienki Królewskie

20.08.2015

Muzyka i światło w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich

22 sierpnia od godziny 21:00 Łazienki Królewskie zapraszają na wieczorne zwiedzanie Królewskiej Galerii Rzeźby i Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii. Tego wieczoru będzie można podziwiać najsłynniejsze rzeźby starożytnego świata: Grupę Laokoona, Florę Farnese, Amazonkę Matei, Meleagera i Apollo Belwederskiego przy dźwiękach nastrojowej muzyki, specjalnie skomponowanej na tę okazję.

Opowieściom o antycznych rzeźbach będą towarzyszyć utwory muzyczne na saksofon i trąbkę, jakie w Ogrodzie Oranżeryjnym zagrają Damian Marat i Przemysław Skałuba. Ogród Oranżeryjny i prowadzące do niego aleje zostaną rozświetlone blaskiem lampionów. Wśród osób, które wykonają najpiękniejsze fotografie Starej Oranżerii zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Zdjęcia zwycięzców zostaną opublikowane na stronie internetowej i profilu Facebook Łazienek Królewskich. Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl i na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie Udział w wieczornym zwiedzaniu Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii jest odpłatny, bilet normalny kosztuje 10 zł, dzieci i studenci do 26 lat - 1 zł.

Galeria Rzeźby w Starej Oranżerii jest, obok Galerii Obrazów w Pałacu na Wyspie i Galerii Grafiki w Białym Domku, jednym z głównych miejsc prezentacji królewskich zbiorów. Stanisław August od początku swojego panowania gromadził zarówno rzeźby marmurowe, jak i kopie gipsowe najsłynniejszych dzieł starożytnych i nowożytnych z myślą o utworzeniu Akademii Sztuk Pięknych. Tak zwana Kolumnada Kamsetzera (1787–1788) – królewskiego architekta pochodzącego z Drezna, przez dziesięciolecia uznawana była przez historyków sztuki za projekt niezrealizowany. Dopiero odkrycia konserwatorskie z lat 2012 i 2013 ujawniły pod tynkami Starej Oranżerii obecność zachowanych XVIII-wiecznych malowideł. Szczegółowość projektów Kamsetzera pozwoliła nie tylko na przeprowadzenie prac konserwatorskich, ale również na odtworzenie Galerii Rzeźby zgodnie z królewską koncepcją, przez co dziś, po ponad 200 latach odżyła królewska idea „muzeum idealnego”.

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności