Muzeum Łazienki Królewskie

24.08.2015

Jubileuszowe pokazy Leszka Mądzika zakończą Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich

Festiwal Światła, podczas którego można było poznać tradycyjną muzykę chińską i podziwiać nocne iluminacje, zakończą jubileuszowe pokazy „Z mroku” Leszka Mądzika. Pokazy wybitnego reżysera teatralnego i scenografa odbędą się 29 i 30 sierpnia o godzinie 21:30 na Scenie na Wodzie przed Pałacem na Wyspie.

Przestrzeń otwierająca się przed widzem jest głównym bohaterem dramatu. Eskalacja jej obnażania dzieli widowisko na trzy organicznie przenikające się części. Dotyczy to zarówno ujawnianego obrazu, jak i zintegrowanej z nim muzyki. Ponieważ pokaz odbędzie się w scenerii wieczornej, bohaterem stanie się światło. To ono ujawni poszczególne kadry „scenografii ” – mówi autor i reżyser spektaklu. Leszek Mądzik podkreśla również, że spektakl ujawni te fragmenty przyrody, które dopiero przez iluminację i barwę wprowadzają nas w tajemnicę natury.

Leszek Mądzik 5 lutego br. obchodził 70. rocznicę urodzin. Artysta jest założycielem działającej od 45 lat Sceny Plastycznej KUL, twórcą jej spektakli, także autorem kilkunastu scenografii m.in. w teatrach Polski, Portugalii, Francji i Niemiec. Jak sam twierdzi, źródłem milczenia w jego teatrze jest głębokie przeświadczenie, iż istnieją dziedziny ludzkiej rzeczywistości, które nie poddają się słowu. Miłość, wiara, świętość, przerażenie, poczucie skończoności, śmierć - oto co zaludnia przestrzeń tych spektakli - napisał reżyser.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Więcej informacji o pokazach „Z mroku” na stronie internetowej http://www.lazienki-krolewskie.pl i na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

Wszystkich gości zapraszamy również do spacerów po Ogrodzie Chińskim, który wieczorami do końca sierpnia będzie rozświetlony blaskiem lampionów.

Muzeum Łazienki Królewskie organizuje Festiwal Światła (wcześniej Festiwal Lampionów) od 2012 r. To część międzynarodowego projektu „Ogrody Światła”, którego celem jest promocja wyjątkowych ogrodów historycznych i muzeów z całego świata. Współpracuje przy nim pięć rezydencji - poza Muzeum Łazienki Królewskie są to Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Zamek w Lunéville (Francja), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja) oraz Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny).

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783;

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności