Muzeum Łazienki Królewskie

26.11.2015

Barok w Teatrze Królewskim - nowy cykl muzyczny w Łazienkach Królewskich

29 listopada o godzinie 19:00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii odbędzie się koncert „Furie d’amore” inaugurujący cykl „Barok w Teatrze Królewskim” organizowany przez Warszawską Operę Kameralną we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. W ramach cyklu odbędą się koncerty, przedstawienia operowe i baletowe, których ideą jest zaprezentowanie muzyki barokowej w niezwykłym miejscu - Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich. Podczas pierwszego koncertu wybrzmią arie i duety operowe Georga Friedricha Haendela w wykonaniu znakomitych solistów Warszawskiej Opery Kameralnej.

Chcemy, aby Warszawa stała się centrum sztuki barokowej. Łazienki Królewskie są przepięknym miejscem, idealnym do zrealizowania tej idei i na to zasługują – mówi pomysłodawca i realizator przedsięwzięcia, klawesynistka Lilianna Stawarz - Kierownik Artystyczny Opera/Barok Warszawskiej Opery Kameralnej. To wspaniale, że Teatr Królewski w Starej Oranżerii - jeden z kilku zachowanych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich – będzie rozbrzmiewał muzyką barokową w najlepszym wykonaniu – dodaje Izabela Zychowicz, Zastępca Dyrektora Łazienek Królewskich.

Przez najbliższych kilka miesięcy, goście Łazienek Królewskich będą mogli obejrzeć opery barokowe w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej oraz występy zespołu tanecznego „Cracovia Danza” kierowanego przez Romanę Agnel, specjalizującego się w odtwarzaniu tańców historycznych baletu dworskiego. We wszystkich wydarzeniach weźmie udział Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense”. Zespół stanowią młodzi muzycy mający za sobą specjalistyczne studia na czołowych europejskich uczelniach w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnych epok, posługujący się kopiami historycznych instrumentów. Bardzo bogate i stale powiększane instrumentarium pozwala na zgodne z wymogami stylu i dawnej praktyki wykonawczej wykonywanie repertuaru od ok. 1600 roku, poprzez dojrzały barok i okres klasyczny.

Najbliższym wydarzeniem będzie koncert pod nazwą " Furie d’amore" w niedzielę 29 listopada o godzinie 19:00, z udziałem Marty Boberskiej - sopran, Anny Radziejewskiej - mezzosopran, Jana Jakuba Monowida – alt i Artura Jandy – bas. Na program składają się arie i duety z wybranych oper Georga Friedricha Haendla (1685-1759), jednego z najwybitniejszych kompozytorów późnego baroku, twórcy różnych i licznych gatunków muzycznych, znanego i popularnego dzięki operom, oratoriom i koncertom instrumentalnym. Kierownictwo muzyczne koncertu – Lilianna Stawarz.

Bilety można jeszcze nabyć w kasie Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej (al. Solidarności 76b), na stronie www.bilety.operakameralna.pl oraz w Teatrze Królewskim na godzinę przed koncertem. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.operakameralna.pl

Program cyklu „Barok w Teatrze Królewskim”:

3 stycznia , Koncert Noworoczny Barocco Divina, Teatr Królewski

30 i 31 stycznia / Agrippina G.F. Haendla , Teatr Królewski

26, 27 i 28 lutego / Scena Marionetek Warszawskiej Opery Kameralnej – La serva padrona Giovanniego Battisty Pergolesiego, Teatr Królewski

30 kwietnia / Balet o kawie – występ Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” i orkiestry MACV, Teatr Królewski

29 maja / Balette de la Musique – występ Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” i orkiestry MACV, Teatr Królewski

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk, PR Manager,v5group, victoria promotion tel.: 502 782 783 e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności