Muzeum Łazienki Królewskie

15.02.2016

Nieznane historie epoki Oświecenia. Łazienki Królewskie zapraszają na kolejny wykład z cyklu Oświeceniowa Republika Władców

Oświeceniowa Republika Władców to cykl wykładów prezentujących dokonania nie tylko wielkich władców epoki, ale też tych zapomnianych historii, które decydowały o losach ludzi. Kolejny wykład odbędzie się 17 lutego w Pałacu na Wyspie.

Spotkania w ramach Oświeceniowej Republiki Władców rozpoczęły się w październiku 2014 roku. Na co miesięcznych wykładach uczestnicy mogą poznać niekiedy zapomniane dzieła i osobistości epoki, bohaterów drugiego planu, królewskich doradców i ich współpracowników. Często można poznać też nierealizowane projekty, idee oraz intencje ludzi epoki, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć historię Oświecenia.

Najbliższy wykład pt. „Morawskie państwo światła. Lichtenstein na Lednicach” poprowadzi prof. Andrzej Pieńkos, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w historii europejskiej sztuki XVIII i XIX wieku. W trakcie wykładu będzie można poznać dzieje zespołu rezydencjalno-parkowego Lednice-Valtice oraz książąt Alojzego i Jana I Józefa von Lichtenstein. Wykład odbędzie się 17 lutego o godz. 18:00 w Pałacu na Wyspie. Wstęp jest bezpłatny.

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783,

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności