Muzeum Łazienki Królewskie

08.03.2016

Tajemnice XVIII-wiecznej Wenecji. Łazienki Królewskie zapraszają na kolejny wykład z cyklu „Oświeceniowa Republika Władców”

Wenecja - jedno z najsłynniejszych i najbardziej fascynujących miast świata. Niegdyś potężne państwo, w momencie słabości i rozkładu zaczęło ukrywać się pod karnawałową maską. O teatralizacji życia w Wenecji w XVIII wieku opowie profesor Jarosław Kilian podczas najbliższego wykładu z cyklu „Oświeceniowa Republika Władców”. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 18:00 w Pałacu na Wyspie.

Dzięki kształtowanym przez stulecia obyczajom, instytucjom i prawom, weneckie widowiska, ceremonie, publiczne oraz prywatne święta zyskały formę dzieła sztuki. Zastanawiające jest jednak, dlaczego właśnie w chwili słabości politycznej ze zwielokrotnioną siłą wybuchło w Wenecji zamiłowanie do rozrywek, karnawałów i świąt? Kto wykładał pieniądze na fajerwerki i widowiska? Jakie tajemnice skrywała XVIII – wieczna Wenecja? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź podczas wykładu, który poprowadzi specjalista w dziedzinie teatralizacji w sztuce, prof. Jarosław Kilian – historyki sztuki i reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Cykl „Oświeceniowa republika władców” to otwarte wykłady Ośrodka Badań nad Epoką Stanisławowską Łazienek Królewskich oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, które będą odbywać się w Muzeum do czerwca 2016 roku Szczegółowe informacje o wykładach dostępne są na stronię http://www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Wykład będzie również transmitowany on-line na stronie internetowej Muzeum: www.lazienki-krolewskie.pl

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności