ENEA

14.06.2012

Dumni z Dziedzictwa - finał Ogólnopolskiego Konkursu

14. czerwca 2012 r. , w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu dla Gimnazjalistów Dumni z Dziedzictwa. Na Finałowe Spotkanie Czwartkowe zaproszone zostały reprezentacje z 5-ciu placówek edukacyjnych, wyłonionych w pierwszym etapie konkursu. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali prace plastyczne „Dlaczego powinniśmy być dumni z dziedzictwa narodowego?” oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o Łazienkach Królewskich. Wygrało Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Bądkowie.  

W Jury zasiedli: Maciej Owczarek, Prezes Zarządu ENEA S.A., Tadeusz Zielniewicz, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Jolanta Gumula, Z-ca Dyrektora ds. Muzealnych oraz Magdalena Lewna, Kierownik Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

I. miejsce zajęła praca wykonana przez uczniów z Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Bądkowie. Haft krzyżykowy, składający się z 42 840 krzyżyków przedstawiał widok Pałacu na Wyspie w  Łazienkach Królewskich z postaciami nauczyciela historii i jego 5-letniej wnuczki.  Tytuł: „Bo widzisz wnusiu, to było tak… II. miejsce przypadło uczniom z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Czesława Niemena w Świebodzinie, którzy wykonali księgę składającą się z 52 prac plastycznych pogrupowanych w 4 bloki tematyczne; III. miejsce zdobyła reprezentacja z Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, która zainspirowana twórczością Fryderyka Chopina, wykonała witraż przedstawiający pomnik artysty.

Od października 2011 r., uczniowie  klas gimnazjalnych z całej Polski próbowali odpowiedzieć na pytanie „dlaczego powinniśmy być dumni z dziedzictwa narodowego?” za pomocą projektów plastycznych. Na konkurs wpłynęło 95 prac z 60 miejscowości w Polsce. W konkursie wzięło udział blisko 1000 gimnazjalistów. Termin nadsyłania prac upłynął z końcem marca br.

Finaliście z 5 –ciu placówek edukacyjnych zostali zaproszeni na Finałowe Spotkanie Czwartkowe w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, podczas którego odbyła prezentacja prac przed Jury oraz konkurs wiedzy o Łazienkach Królewskich.

Ponadto wszystkie prace zgłoszone na konkurs wzięły udział w zmaganiach o Nagrodę Publiczności Nadesłane zdjęcia prac zostały zamieszczone na profilu Facebook, programu Dumni z dziedzictwa. Użytkownicy portalu mogli głosować na wybrane projekty przyznając im tzw. LIKE’i do końca maja br. W związku z dużą ilością głosów nagrodzono aż pięć placówek: Publiczne Gimnazjum nr 4 w ZSO im. KEN w Puławach (2046 LIKE’ów), Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie (1536 LIKE’ów),  Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 r. w Płocku  (1449 LIKE’ów),  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 28 w Kielcach (1358 LIKE’ów) oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach (1043 LIKE’ów). Łącznie w konkursie o Nagrodę Publiczności oddano ponad 13 000 głosów.

Więcej informacji na www.dumnizdziedzictwa.pl oraz profilu Dumni z Dziedzictwa na Facebook’u.


V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności