Tooway

27.06.2012

Internet satelitarnych na Bałkanach

Serbia Broadband (SBB) rozszerza współpracę z firmą Eutelsat w celu uruchomienia usług satelitarnych triple-play. SBB wybiera szerokopasmową usługę Tooway™ na satelicie KA-SAT, co pozwoli połączyć platformę Total TV, dostęp do Internetu i telefonię internetową.

Praga, 27 czerwca 2012 r
. — Firmy Serbia Broadband (SBB) i Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) poinformowały o rozszerzeniu współpracy. Najbardziej postępowa serbska firma multimedialna i Skylogic, spółka zależna Eutelsat, podpisały umowę o dystrybucji szerokopasmowej usługi satelitarnej Tooway™ w sześciu krajach bałkańskich. W szczególności nowa umowa umożliwi SBB powiązanie swojej platformy Total TV na satelicie EUTELSAT 16A z usługami szerokopasmowymi Tooway™ poprzez satelitę o dużej przepustowości KA-SAT. Podniesie to poprzeczkę dla konkurencji na rynku bałkańskim. SBB już teraz jest największym operatorem w Serbii oferującym usługi szerokopasmowe. Ponad milion gospodarstw domowych ma dostęp do płatnej telewizji za pośrednictwem platformy Total TV tej firmy.

SSB zamierza oferować najwyższej jakości szerokopasmowe rozwiązania satelitarne użytkownikom w Serbii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Macedonii, Chorwacji i Czarnogórze, którzy nie mają pełnego dostępu do naziemnych usług szerokopasmowych. Usługi będą dostępne jako opcja pojedyncza (single-play), podwójna (double-play) lub potrójna (triple-play – telewizja, Internet, telefonia internetowa).

Dragica Pilipovic Chaffey, dyrektor generalny SBB, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia współpracy z firmą Eutelsat, która od dawna jest naszym partnerem w dziedzinie transmisji satelitarnej, na obszar satelitarnych usług szerokopasmowych. Nowa umowa pozwoli zapewnić gospodarstwom domowym i firmom w regionie Bałkanów natychmiastowy dostęp do najwyższej jakości usług szerokopasmowych. Rozwiązania szerokopasmowe firmy Eutelsat doskonale wpisują się w plany SBB, które przewidują wykorzystanie najbardziej nowatorskich technologii do zaspokajania potrzeb użytkowników, bez względu na ich lokalizację”.

Podczas konferencji Digital TV CEE Apostolos Triantafyllou, regionalny dyrektor ds. sprzedaży na obszar Europy Środkowej i Wschodniej w firmie Eutelsat, przemawiając z Pragi, powiedział: „Wybranie przez SBB usługi Tooway™ utwierdza nas w przekonaniu, że satelity wnoszą istotny wkład w ograniczanie zjawiska wykluczenia cyfrowego. Firma SBB, ekspert w dziedzinie transmisji i usług szerokopasmowych, starannie wybiera wysokiej jakości technologie, które umożliwią jej opracowanie pełnej oferty usług cyfrowych dla każdego użytkownika indywidualnego”.

***
O Serbia Broadband
SBB jest czołową platformą płatnej telewizji w Serbii. W jej ofercie znajdują się telewizja kablowa i dostęp do Internetu. Ponadto, dzięki swojej platformie Total TV, SBB jest czołowym operatorem DTH w regionie, obecnym w sześciu krajach byłej Jugosławii. Oferując największy na rynku zasięg telewizji kablowej i DTH, SBB posiada ugruntowaną pozycję jako operator zapewniający dostęp do najatrakcyjniejszych treści na wszelkie urządzenia.  Firma oferuje korzystne umowy oraz pakiety usług obsługiwane przez innowacyjną i niezawodną technologię. Ponadto SBB świadczy usługi głosowe dla małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw.

Eutelsat Communications
spółka holdingowa, do której należy Eutelsat S.A., dysponuje flotą 28 satelitów komercyjnych obejmujących swoim zasięgiem całą Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Indie oraz duże obszary Azji i obu Ameryk. Pod względem przychodów firma jest jednym z trzech największych na świecie operatorów satelitarnych. Aktualnie za pośrednictwem satelitów Eutelsatu nadawanych jest (wg stanu na 31. marca 2012) ponad 4 250 kanałów telewizyjnych, w tym ponad 1100 przez satelity telewizyjne EUTELSAT HOT BIRD 13, który obsługują ponad 120 milionów gospodarstw domowych korzystających z telewizji kablowej i satelitarnej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Satelity Eutelsatu świadczą szeroki zakres usług w zakresie telekomunikacji mobilnej i stacjonarnej, dosyłu sygnału telewizyjnego, sieci korporacyjnych oraz sieci szerokopasmowych zarówno dla dostawców usług internetowych (ISP), jak i podmiotów rynku transportowego, morskiego i lotniczego. Skylogic, spółka zależna Eutelsat, realizuje usługi szerokopasmowe za pośrednictwem swoich teleportów zlokalizowanych we Francji i Włoszech. Do grona klientów Skylogic należą przedsiębiorstwa, społeczności lokalne, instytucje rządowe i organizacje humanitarne w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Siedziba Eutelsat mieści się w Paryżu. Firma zatrudnia w dziale sprzedaży oraz dziale technicznym i operacyjnym ponad 750 specjalistów z 30 krajów

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności