Muzeum Łazienki Królewskie

04.07.2012

Spotkania z muzyką operową


Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają na cykl letnich koncertów grupy operowej LAKME. W Amfiteatrze, we wszystkie weekendy lipca br., odbywać się będą występy młodych wokalistów zafascynowanych światem opery. W programie arie, duety i ansamble z najsłynniejszych dzieł gatunku. Wstęp wolny.

Od 07 lipca br., w każdą sobotę o godz. 16:00 oraz niedzielę o godz. 17:00 w Amfiteatrze odbywać się będą koncerty z cyklu „Spotkania z Muzyką Operową”. Występy, których pomysłodawcą jest  Fundacja LAKME - ART składają się z arii, duetów i ansamble z najsławniejszych oper i operetek: „Lakme”, „Opowieści Hoffmana”, „La Traviata”, „Księżniczka Czardasza”, „Bal w Savoyu”, „Hrabina Marica”, „ Zemsta Nietoperza” czy „ My Fair Lady”. Grupa od początku istnienia odnosi sukcesy na polskich i zagranicznych scenach operowych.
 
Działająca przy Fundacji LAKME – ART grupa operowa LAKME zyskała uznanie na wszystkich kontynentach, występując m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, Japonii i Kanadzie. Nazwa grupy operowej oraz fundacji – LAKMĖ - pochodzi od tytułu opery Léo Delibesa. Na czele zespołu stoi Grzegorz Bajer, baryton, solista Opery Narodowej, dyrektor artystyczny grupy operowej LAKME. W skład grupy wchodzą: Sylwia Krzysiek, Magdalena Kunce, Joanna Jabłońska, Caroline Marbot, Max Bielecki, Piotr Kędziora i Michał Bogdanowicz. Artyści występują na deskach teatrów operowych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Zdobyli nagrody w wielu międzynarodowych konkursach muzyki operowej, m.in. Klassik Mania (Wiedeń, Austria); Concorso Internazionale di Canto Lirico, da Camera, Barocco Opera Rinata (Biella, Włochy).

„Wykorzystując talent i zapał młodych śpiewaczek i śpiewaków mamy ambicję przywrócić wspaniałe tradycje warszawskiej operetki, która na naszych oczach zanika. Chcemy, aby dziedzictwo sztuki operowej i operetkowej - które jest ważną częścią wizerunku europejskich stolic, takich jak Wiedeń czy Paryż – było także wizytówką kulturalną Warszawy”.- powiedziała podczas koncertu inauguracyjnego Sławomira Łozińska członek rady honorowej Fundacji. - Organizowane, we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie, „Spotkania z muzyką operową” to wspaniała okazja do obcowania ze sztuką nie tylko dla warszawiaków, ale też dla turystów odwiedzających  stolicę w czasie wakacji – dodała.
V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności