Tooway

05.07.2012

Eutelsat wprowadza nowy standard usług szerokopasmowego dostępu do internetu


Większa szybkość połączeń dla użytkowników, wyższe limity transferu danych, program wynajmu sprzętu oraz nowy pakiet podstawowy od teraz w usłudze szerokopasmowej Tooway™ .

05 lipca 2012 r. firma Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) poinformowała w Paryżu o wprowadzeniu istotnych ulepszeń w swojej usłudze dostępu do internetu przez satelitę Tooway™. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom usługi szerokopasmowe dla użytkowników indywidualnych w Europie i w basenie Morza Śródziemnego będą szybsze i tańsze. Najnowsza generacja usług szerokopasmowych Tooway™ zapewniająca użytkownikom większą szybkość połączeń, wyższe limity transferu danych i niższe koszty początkowe, jest już dostępna. Obecnie stopniowo wprowadzana jest przez dystrybutorów, którzy integrują nową ofertę ze swoimi dotychczasowymi usługami.

Natychmiastowy dostęp z szybkością maks. 18 Mb/s bez względu na lokalizację użytkownika.

Zakres usług Tooway™ udostępniany za pośrednictwem satelity Eutelsat KA-SAT o dużej przepustowości obejmuje obecnie szybkość pobierania maks. 18 Mb/s i wysyłania maks. 6 Mb/s oraz limity transferu do 50 GB miesięcznie. W najwyższym pakiecie  dla użytkowników indywidualnych maksymalna szybkość została zwiększona z 10 do 18 Mb/s. Nowa oferta zawiera wysokie limity transferu we wszystkich pakietach z zachowaniem cen na dotychczasowym poziomie.

Wprowadzany  nowy pakiet podstawowy oferuje szybkość pobierania maks. 2 Mb/s i wysyłania maks. 1 Mb/s przy przewidywanej cenie detalicznej od 19,90 EUR .

Zwiększenie szybkości usługi i limitów transferu stało się łatwiejsze dzięki zmianie metody modulacji cyfrowej w infrastrukturze KA-SAT z 8PSK² na 16 APSK, co znacznie zwiększyło całkowitą przepustowość systemu.

Dodatkowo, z myślą o obniżeniu kosztów początkowych, firma Skylogic, spółka zależna  Eutelsat, która specjalizuje  się w usługach szerokopasmowych, wprowadza w niektórych krajach atrakcyjny program wynajmu sprzętu umożliwiającego dystrybutorom wynajmowanie urządzeń użytkownika nowym klientom.

„Nowa oferta usług pokazuje, że nasze satelitarne rozwiązania szerokopasmowe są coraz lepsze i zapewniają szybką ścieżkę do wysokiej jakości Internetu użytkownikom w obszarach nieobsługiwanych lub nie w pełni obsługiwanych przez łącza ADSL” — powiedział Michel de Rosen, dyrektor generalny firmy Eutelsat. „Po uaktualnieniu w zeszłym miesiącu cyfrowej karty wyników UE okazało się, że na obszarze UE27 aż 10 milionów gospodarstw domowych nadal nie jest wyposażonych w łącza szerokopasmowe.  Jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o realizację celów Agendy Cyfrowej: zarówno Europie oraz w całym obszarze satelity KA-SAT. Jesteśmy przekonani, że ulepszona usługa Tooway™ i udoskonalony program dotyczący sprzętu użytkownika umożliwią korzystanie z satelitarnych usług szerokopasmowych ludziom, którzy nie mają szybkiego dostępu do Internetu i są przez to pozbawieni korzyści społecznych i ekonomicznych, jakie daje łączność szerokopasmowa”.

Internet Tooway™ składa się anteny satelitarnej o średnicy 77 cm oraz eleganckiego modemu, który podłączany jest do komputera PC lub Mac kablem Ethernet. Użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy instalacją profesjonalną a samodzielną. System Tooway™ umożliwia także korzystanie z telefonii i telewizji internetowej. Z podwójnym konwerterem (Ku-Ka) możliwy jest również bezpośredni odbiór kanałów telewizyjnych z sąsiednich satelitów.

***
 
Zdjęcia dostępne są pod adresemwww.eutelsat.com

Skylogic świadczy przedsiębiorstwom i instytucjom z sektora publicznego usługi satelitarnej komunikacji szerokopasmowej umożliwiające dostęp do Internetu (w oparciu o protokół IP) i transmisje telewizyjne. Skylogic to spółka zależna firmy Eutelsat. Jej centrala znajduje się w Turynie. SkyPark, teleport Skylogic, mieści jedną z największych na świecie platform dwukierunkowej szerokopasmowej transmisji IP. Sieci satelitarne Skylogic są połączone światłowodami z największymi operatorami w sektorze, co gwarantuje łączność w Europie, w basenie Morza Śródziemnego, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej i Ameryce.

O Eutelsat Communications (www.eutelsat.com)
Eutelsat Communications – spółka holdingowa, do której należy Eutelsat S.A., dysponuje flotą 28 satelitów komercyjnych obejmujących swoim zasięgiem całą Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Indie oraz duże obszary Azji i obu Ameryk. Firma jest jednym z trzech największych na świecie operatorów satelitarnych. Według stanu na dzień 31 marca 2012 za pośrednictwem satelitów Eutelsatu nadawanych jest ponad 4 250 kanałów telewizyjnych dla ponad 200 milionów gospodarstw domowych korzystających z telewizji kablowej i satelitarnej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Satelity Eutelsatu świadczą szeroki zakres usług w zakresie telekomunikacji mobilnej i stacjonarnej, dosyłu sygnału telewizyjnego, sieci korporacyjnych oraz sieci szerokopasmowych zarówno dla dostawców usług internetowych (ISP), jak i podmiotów rynku transportowego, morskiego i lotniczego. Skylogic, spółka zależna Eutelsat, realizuje usługi szerokopasmowe za pośrednictwem swoich teleportów zlokalizowanych we Francji i Włoszech. Do grona klientów Skylogic należą przedsiębiorstwa, społeczności lokalne, instytucje rządowe i organizacje humanitarne w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Siedziba Eutelsat mieści się w Paryżu. Firma zatrudnia w dziale sprzedaży oraz dziale technicznym i operacyjnym ponad 750 specjalistów z 30 krajów.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności