Sunchemical

17.07.2012

Sun Chemical wprowadza SunUno Solimax


Od czerwca 2012 r. firma Sun Chemical, czołowy producent farb drukarskich na świecie, wprowadza na rynek system farb drukarskich do wielu zastosowań - SunUno Solimax. System nadaje się do stosowania w druku powierzchniowym, jak i laminacyjnym na wielu rodzajach podłoży opakowaniowych. SunUno Solimax zwiększy efektywność wydruku jednocześnie upraszczając proces drukarski. Produkt jest już dostępny na rynku polskim.

System SunUno Solimax należy do farb drukarskich najnowszej generacji i pozwala na wykorzystanie jednego rozwiązania do wielu zastosowań. Nadaje się zarówno do druku fleksograficznego, jak i rotograwiurowego.
 
System jest przeznaczony do druku powierzchniowego oraz do laminacji klejem w różnorodnych zastosowaniach końcowych, takich jak: materiały opakowaniowe do wyrobów cukierniczych, przekąsek, opakowań produktów medycznych i innych. Solimax może być używany zarówno przy laminacji klejami na bazie rozpuszczalników, jak i bezrozpuszczalnikowych.

Jim O’Donnella, menadżer druku przedsiębiorstwa Bemis Elsham (wieloletniego klienta Sun Chemical) podkreśla, że celem firmy jest wprowadzenie jednego systemu farb drukarskich na wiele lat. Jim wyjaśnia, że „w przeszłości zdarzało nam się stosować nawet pięć systemów farb drukarskich, a teraz pracujemy już tylko na dwóch.  Ideałem byłoby jednak posiadanie jednego systemu ponieważ korzyści, jakie odniosłaby z tego nasza firma, byłyby nie do oszacowania. Nie tylko wzmocnilibyśmy pozycję firmy w pozycjonowaniu marki Bemis Elsham jako bardziej przyjaznej środowisku, ale też  dzięki wykorzystaniu systemu do wielu zastosowań zwiększylibyśmy naszą skuteczność i wydajność, która w kontekście długofalowym miałaby swoje przełożenie na lepsze wyniki finansowe firmy.”  
Przedsiębiorstwo Bemis Elsham z siedzibą w Brigg, w North Lincolnshire testuje system SunUno Solimax od początku 2012 r. „Solimax sprawuje się doskonale. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, widząc, jak dobry jest wydruk nawet najmniejszego punktu i jak dobra jest wyrazistość i nasycenie barw. To jest dokładnie to, czego szukaliśmy w systemie drukarskim.”Jim O’Donnell jest przekonany, że SunUno Solimax będzie stosowany we wszystkich artykułach produkowanych w jego firmie już pod koniec roku 2012.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności