Muzeum Łazienki Królewskie

28.09.2017

58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich zakończony, czas na Salony Muzyczne

Blisko 100 tys. osób wzięło udział w tegorocznym, 58. sezonie Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, który trwał do 24 września. Kontynuacją letnich recitali pod Pomnikiem Chopina będą Salony Muzyczne. Pierwszy koncert w Pałacu na Wyspie już 1 października. 

 

Przez ostatnie cztery miesiące pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich rozbrzmiewała muzyka największego polskiego kompozytora.

 

 - Koncerty Chopinowskie mają ponad półwieczną tradycję i są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych stolicy. Letnie recitale co roku podbijają serca mieszkańców Warszawy, a także turystów z Polski i z zagranicy – podkreśla Izabela Zychowicz, zastępca dyrektora ds. muzealnych w Łazienkach Królewskich.

 

Podczas 58. sezonu Koncertów Chopinowskich wystąpiło 41 pianistów z Polski, Litwy, Japonii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także ze Stanów Zjednoczonych. Są to laureaci licznych konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, z bogatym dorobkiem artystycznym. Wśród interpretatorów muzyki Chopina nie zabrakło młodych wykonawców - Lukasa Geniušasa, Michała Szymanowskiego, Edwina Szwajkowskiego, Aleksandry Bobrowskiej czy Marii Gabryś, która zakończyła tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich.

 

-Ostatnia, 20. niedziela z Koncertami Chopinowskimi przeszła już do historii, jednak w Łazienkach Królewskich nadal można będzie słuchać muzyki poważniej. Od października zapraszamy wszystkich na Salony Muzyczne w Pałacu na Wyspie, które tradycyjnie odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 12:00 – mówi Izabela Zychowicz, zastępca dyrektora ds. muzealnych w Łazienkach Królewskich.

Podczas pierwszego koncertu w ramach Salonów Muzycznych wystąpi Zuzanna Całka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu oraz kameralistyki. Początek 1 października o godz. 12:00 w Pałacu na Wyspie. Wstęp jest wolny.

 

Salony Muzyczne potrwają w Łazienkach Królewskich do maja przyszłego roku, kiedy tradycyjnie już rozpoczną się Koncerty Chopinowskie. Organizatorami recitali pod Pomnikiem Chopina są: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Alicja Winter

Biuro prasowe v5Group

(+48) 502 782 783

alicja.winter@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności