Muzeum Łazienki Królewskie

28.08.2012

Pożegnanie Festiwalu Lampionów Chińskich

 

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę odwiedzający Łazienki Królewskie w Warszawie, w godzinach 19:00-23:00, będą mieli ostatnią w tym sezonie okazję do spaceru Aleją Chińską oświetloną blaskiem lampionów.

Festiwal Lampionów Chińskich trwa od 1.06.2012 r. i związany jest z udostępnieniem Alei Chińskiej po trwającej od marca 2011 roku rewitalizacji. Lampiony ustawione są w Alei na odcinku od Promenady Królewskiej do budynku Nowej Oranżerii.

Rok 2012 obfitował w wiele wydarzeń związanych z kulturą Dalekiego Wschodu. Można było podziwiać m.in. występy Teatru Chińskiego z Shenzen czy też występy artystyczne zespołów folklorystycznych z Chengdu. Ponadto w czerwcu na terenie Łazienek Królewskich została ustawiona Herbaciarnia, w której odbywały się degustacje, pokazy sztuki parzenia tradycyjnej, chińskiej herbaty oraz wystawy fotograficzne związane z kulturą, zabytkami i krajobrazami miasta Chengdu. Festiwal Lampionów Chińskich powróci w przyszłym roku.

***

Aleja Chińska w drugim etapie plebiscytu „Orient już tu jest!”

Plebiscyt organizowany jest przez Stołeczną Estradę w ramach 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowania Kultur. Jego celem jest wytypowanie najciekawszego a zarazem najbardziej pozytywnego orientalnego adresu w Warszawie. Do drugiego etapu przeszło siedem najpopularniejszych miejsc, w tym Aleja Chińska w Łazienkach Królewskich.  

Plebiscyt ruszył 18 sierpnia i potrwa do 24 września br. Uczestnicy za pośrednictwem fan page’a Festiwalu typowali najbardziej popularne miejsca. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostało siedem miejsc. Ich lista została opublikowana 27.08.2012 r. w Stołecznej Gazecie Wyborczej oraz na fan page’u Festiwalu.

Obecnie na fan page’u Festiwalu (https://www.facebook.com/SkrzyzowanieKultur) zamieszczona została ankieta, w której każdy może oddać głos na jedno z siedmiu miejsc. Zwycięski adres będzie znany 25 września br., podczas 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Więcej o plebiscycie i festiwalu na: www.festival.warszawa.pl oraz na www.facebook.com/SkrzyzowanieKultur

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności