Muzeum Łazienki Królewskie

06.09.2012

Festiwal Kultury Koreańskiej w Łazienkach Królewskich

 

8 września 2012 r. w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się Festiwal Kultury Koreańskiej. Podczas wydarzenia można będzie poznać różne aspekty kultury koreańskiej, przymierzyć tradycyjne stroje czy też posłuchać muzyki. Festiwal potrwa od godz. 11.00 do godz. 18.00, w Amfiteatrze i okolicach. Wstęp wolny.

Festiwal Kultury Koreańskiej organizowany jest przez Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. Od godziny 11:00 w okolicach Amfiteatru ustawione zostaną stoiska, na których przez cały dzień będzie można podziwiać produkty znanych  koreańskich marek, przymierzyć tradycyjny strój „hanbok”, wziąć udział w artystycznych warsztatach „hanji” (koreański papier czerpany) czy też obejrzeć wystawę fotografii.

W Amfiteatrze o godz. 15:00 oficjalne przemówienie wygłosi Ambasador Republiki Korei, J.E. Young-sun Paek. Następnie na scenie odbędą się pokazy Taekwondo oraz występy artystyczne, m.in.: Munguk (tradycyjny sposób rozpoczynania ceremonii), Sinawe (występ kameralny przy użyciu 7 koreańskich instrumentów), Jindo (taniec z bębnem) i Samulnori (rodzaj koreańskiej muzyki tradycyjnej, w którym cztery instrumenty symbolizują różne zjawiska przyrody).

W programie przewidziano występy zespołu folklorystycznego pieśni i tańca „Polski Łan”, prezentujące typowe dla Polski tańce: Mazurka i Poloneza. Wspólne występy grup z Korei oraz Polski mają na celu zbliżyć oba kraje i zacieśnić relacje między nimi.

Historia cywilizacji Korei sięga ponad 5000 lat. To kraj o unikalnych tradycjach. Festiwal jest okazją do zapoznania się z tym, co ważne i inspirujące w świecie kultury koreańskiej oraz jej bogactwem i różnorodnością: od pokazów tańca koreańskiego w maskach, sztuk walk Taekwondo, gry na tradycyjnych bębnach, po występy w rytmie koreańskiej muzyki pop, która gromadzi obecnie rzesze fanów na całym świecie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności