Sunchemical

07.09.2012

„Wszystko w jednym”

 

3 września 2012 r.  firma Sun Chemical, czołowy producent farb drukarskich na świecie, wprowadziła na rynek nowy produkt - SunLit® Crystal. Rozwiązanie określane przez producenta jako „wszystko w jednym” przeznaczone jest do druku materiałów, w przypadku których wrażenie wizualne ma kluczowe znaczenie.

Wraz z rozwojem mediów elektronicznych konsumenci oczekują coraz bardziej żywych kolorów w materiałach drukowanych. Nowe rozwiązanie firmy Sun Chemical – „wszystko w jednym” - pozwala na osiągnięcie wyższej jakości i wyrazistości kolorów przy jednoczesnym zachowaniu efektywności procesu druku. SunLit® Crystal to uniwersalne farby procesowe przeznaczone do arkuszowego druku offsetowego.

Technologia farb SunLit® Crystal w dużym stopniu bazuje na surowcach odnawialnych, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju środowiska. Produkt spełnia wszystkie wymagania normy ISO 12647:2 odnośnie standaryzacji druku, co stanowi jedną z zalet z punktu widzenia nabywców farb, w szczególności organizacji międzynarodowych.

Dr Bernhard Fritz, Product Manager ds. Sytemu Druku Arkuszowego w Europie, zapewnia: “Opinie, jakie otrzymaliśmy od testerów beta są pozytywne. Zdaniem naszych klientów nowy produkt charakteryzuje się doskonałymi wynikami w procesie drukowania oraz bardzo dobrymi właściwościami optycznymi. Dr Bernhard Fritz zauważa również, że: „Wyniki prowadzonych przez nas działań badawczo – rozwojowych (R&D) dowodzą, że na rynku jest zapotrzebowanie na tego rodzaju produkt. Obserwujemy, że Farby SunLit® Crystal wzbudziły duże zainteresowanie wśród klientów z regionu Ameryki Łacińskiej i Azji”.

Farby SunLit® Crystal oparte są na bazie oleju roślinnego, dzięki czemu mogą być stosowane na różnej wielkości maszynach drukujących (w druku jedno i dwu – stronnym); są także idealnym rozwiązaniem jeśli jedna albo więcej maszyn obsługiwana jest ze stacji pompującej. Wprowadzony system farb umożliwia szybszy cykl zadruku i dalszego przetwarzania materiałów. Jego doskonałe właściwości w zakresie suszenia powodują, że zadrukowany materiał charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością mechaniczną, zapewniającą optymalną wydajność pracy maszyn.

Dr Fritz konkluduje: „Media elektroniczne odgrywają coraz większą rolę w wielu firmach. Przyzwyczajają odbiorcę do wysokiej jakości, żywych obrazów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, produkt SunLit® Crystal umożliwia powtórzenie tej jakości w materiałach drukowanych”.
 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności