Muzeum Łazienki Królewskie

13.09.2012

Wrześniowe Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich

 

Po przerwie wakacyjnej do Łazienek Królewskich powracają Salony Poezji K40. W Starej Pomarańczarni, w każda niedzielę o godzinie 12:00 znani, polscy artyści czytają poezję, przy akompaniamencie muzyki na żywo. 16 września 2012 r. fragmenty książki Andrzeja Domalika, „Medytacje Wiejskiego Reżysera” przeczyta Jan Nowicki. Wstęp wolny.

Andrzej Domalik jest reżyserem filmowym i teatralnym, dyrektorem artystycznym Teatru Ateneum w Warszawie i od wielu lat sympatykiem K40. Od początku istnienia Salonów pisał osobiste refleksje na ich temat. W sumie zebrało się ponad 30 medytacji. Najnowsza książka, oprócz medytacji, zawiera fotografie teatralne Janusza Gajosa. Do książki dołączona jest płyta CD z 21 medytacjami czytanymi przez Daniela Olbrychskiego. W najbliższą niedzielę wybrane medytacje Andrzeja Domalika przeczyta Jan Nowicki przy akompaniamencie Rafała Grząki (akordeon).

Tematem przewodnim kolejnych spotkań będzie "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. 23 września br. księgę pierwszą przeczyta Jerzy Radziwiłowicz, kolejną (30 września br.) Zbigniew Zamachowski. Towarzyszyć im będzie Maciej Piszek na fortepianie.

Spotkania z poezją, w klasycystycznej scenerii rzeźb w Starej Pomarańczarni, w Łazienkach Królewskich zapoczątkowano w 2010 r.  Do tej pory poezję czytali, m.in.  Anna Nehrebecka, Wojciech Malajkat, Daniel Olbrychski, Wiktor i Zofia Zborowscy, Joanna Sydor, Andrzej Deskur,  Dorota Segda, czy Agata Kulesza.

Salony Poezji odbywają się w każdą niedzielę, o godzinie 12:00, od września do końca czerwca. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki do odebrania w Kasie Muzeum w dniu Salonu, od godziny 9:00. Liczba miejsc ograniczona.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności