Muzeum Łazienki Królewskie

02.10.2012

"Artyści w Łazienkach" - spotkanie z Lilianą Komorowską

Już w najbliższy czwartek, 4 października 2012 r. o godz. 18.00 gościem Czesława Czaplińskiego w ramach cyklu spotkań "Artyści w Łazienkach" będzie aktorka, reżyserka i producentka filmowa Liliana Komorowska. Podczas spotkania Artystka opowie o doświadczeniach i kulisach powstania filmu "Piękne i Bestia". Film uhonorowany został Nagrodą Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

„Piękne i Bestia” to dokumentalny obraz przedstawiający historię dziewięciu kobiet poddanych walce o życie w związku z nowotworem piersi. Wzruszająca, pełna emocji podróż, gdzie częsta bezradność bohaterek filmu przenika przez upór i konsekwencję w dążeniu do realizacji jednego celu. Polska premiera filmu odbędzie się o godz. 20.00 w warszawskim Kinie Kultura.

„Starałam się nawiązać bliską więź z kobietami, które znalazły w sobie dosyć odwagi, aby podzielić się ze mną swoimi przeżyciami. Z czasem zbliżyły się do mnie na tyle, że czułam się niemalże jedną z nich. Dopiero wtedy w pełni zrozumiałam ogrom ich cierpienia i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami ze światem. Dogłębnie poruszające zwierzenia, wypowiedziane często po raz pierwszy, dopiero przed kamerą, stały się dla nich początkiem procesu wyzwolenia i niezwykłym przeżyciem dla mnie.” – komentuje Liliana Komorowska.

Spotkanie odbędzie się w niepowtarzalnych wnętrzach wczesnoklasycystycznego Pałacu Myślewickich w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Czesław Czapliński, który odponad 30 lat fotografuje wybitne osobistości ze świata kultury i sportu. Spotkanie z Lilianą Komorowską jest kolejną odsłoną czwartkowego cyklu „Artyści w Łazienkach”, cieszącego się od wielu miesięcy ogromnym zainteresowaniem miłośników kultury, muzyki, fotografii i filmu. 

Wstęp na spotkanie z Artystką jest bezpłatny. Z racji ograniczonej liczby miejsc, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza po odbiór wejściówek dostępnych w Kasie Muzeum.

Więcej informacji o cyklu „Artyści w Łazienkach” oraz video-relacje z poprzednich spotkań
na stronie:        
http://www.lazienki-krolewskie.pl/Artysci-w-Lazienkach-.html

Oficjalna strona filmu „Piękne i Bestia”:www.beautyandthebreastmovie.com            
Oficjalna strona Liliany Komorowskiej:www.komorowska.com

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności