Muzeum Łazienki Królewskie

08.10.2012

"Tajemne Życie Woskowych Figur"

Już w najbliższą środę, 10 października 2012 r, o godz. 18:00 w pięknej scenerii Sali Balowej Pałacu na Wyspie, rozpocznie się cotygodniowy cykl pasjonujących spotkań pt.: „Rzeźba, Teoria, Praktyka, Ikonografia”. Wstęp bezpłatny.

Od października do grudnia środowe wykłady w szczególny sposób przybliżą historię zmagań artystów z materią rzeźbiarską: marmurem, drewnem, gipsem oraz woskiem. Najbliższe spotkanie pt.: „Tajemne Życie Woskowych Figur” poprowadzi Prof. Andrzej Pieńkos z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, Organizatorzy zwracają się z prośbą o wcześniejszy odbiór wejściówek dostępnych w kasach Muzeum.

Prof. Andrzej Pieńkos jest wykładowcą w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania nad sztuką i kulturą artystyczną Europy XVIII-XX w., aktualnie koncentrując się na zagadnieniach pracowni i domu artysty; nowoczesnego obrazowania pejzażu i jego związku z narodzinami turystyki; relacji sztuki i literatury w XIX w.; polskiej i europejskiej rzeźby w XIX w.  Jest inicjatorem i współredaktorem serii wydawniczej pt.: „Dzieje myśli o sztuce. Biblioteka klasyków”. Interesuje się przede wszystkim sztuką francuską, szwajcarską i skandynawską. Osobną dziedzinę jego badań stanowi polskie dziedzictwo artystyczne za granicą. Uprawia też publicystykę w prasie kulturalnej.  Jest członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Artystycznej i polskiej sekcji AICA. Współzałożycieeml Fundacji Ars Auro Prior, prezesem zarządu w latach 2003–2006. Popularyzator sztuki, inicjator Dni Sztuki na UW i innych imprez upowszechniających wiedzę o zabytkach Warszawy, Uniwersytecie, a także szeroko pojmowanym dziedzictwie kulturalnym.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności