Muzeum Łazienki Królewskie

11.10.2012

Salony Muzyczne Powracają!

Już w najbliższą niedzielę, 14 października 2012 r, o godz. 12:00 w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, rusza kolejny cykl koncertów fortepianowych „Salony Muzyczne” w wykonaniu studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Cykl jest kontynuacją cieszących się ogromnym zainteresowaniem Koncertów Chopinowskich odbywających się w okresie letnim pod pomnikiem kompozytora.

„Salony Muzyczne” realizowane są przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie przy współpracy z warszawską, muzyczną Almae Matris. Prezentowane dzieła muzyki kameralnej przyciągają uwagę słuchaczy, którzy w muzyce szukają ukojenia, muzycznej przestrzeni, ale także pełnych ekspresji i siły wytrawnych emocji.

Najbliższe spotkanie uświetni Anna Kubicz - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Pianistka zaprezentuje dzieła węgierskiego kompozytora Franciszka Liszta („Sonata h-moll S.178) oraz pochodzącego z Czech – Leosza Janaczka („Sonata Z Ulicy 1.X.1905; I Przeczucie, II Śmierć).

Wstęp na Salony Muzyczne jest bezpłatny. Z racji ograniczonej liczby miejsc, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza po odbiór wejściówek dostępnych w Kasie Muzeum.

Anna Kubicz jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn i prof. Alicji Palety-Bugaj. W kwietniu 2011 r. jako wyróżniona studentka wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej UMFC pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego podczas Uroczystego Koncertu Dyplomantów, wykonując I Koncert fortepianowy F. Liszta. W roku akademickim 2011/12 odbyła staż artystyczny na macierzystej uczelni. Pianistka wielokrotnie współpracowała z różnymi instytucjami kultury, m.in.: Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Sinfonią Varsovią, Europejskim Stowarzyszeniem Wyższych Uczelni Muzycznych (AEC), Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”. W maju 2011 r. na zaproszenie Ambasady RP w New Delhi i Konsulatu Generalnego RP w Mumbaju odbyła tournée po Indiach zdobywając uznanie publiczności i wspaniałe recenzje tamtejszych krytyków muzycznych. Jej interpretacja Ballady As-dur op. 47 Fryderyka Chopina znalazła się na płycie CD „Chopin… en partage” będącej owocem współpracy Ambasady RP w Tunezji, Centrum Muzyki Arabskiej i Śródziemnomorskiej w Sidi Bou Said w Tunisie, tygodnika “Realities” oraz UMFC w Warszawie. W 2011 r. otrzymała Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Od lutego br. jest podopieczną Fundacji Barbary Bieleckiej Musica Mundi.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności