Muzeum Łazienki Królewskie

18.10.2012

Sophia Ackermans i Anthony Adkins goścmi specjalnymi "Salonów Muzycznych"

Podczas nadchodzących „Salonów Muzycznych”, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie gościć będą wyjątkowych artystów. W najbliższą niedzielę, 21 października 2012 roku o godz. 12.00 w Pałacu na Wyspie wystąpią pochodząca z Niemiec Sophia Ackermans (Sopran) oraz urodzony i mieszkający w Wielkiej Brytanii – Anthony Adkins (Fortapian).

Cykl „Salonów Muzycznych” jest kontynuacją cieszących się ogromnym zainteresowaniem Koncertów  odbywających się w okresie letnim pod pomnikiem Chopina. Podczas najbliższego spotkania, Muzeum Łazienki Królewskie gościć będą Sophię Ackermans, której wyjątkowy sopran jest znany i ceniony w całej Europie. Artystka wystąpi wraz z cieszącym się wspaniałymi recenzjami brytyjskiej prasy pianistą – Anthonym Adkinsem.

Podczas koncertu, artyści wykonają dzieła Fryderyka Chopina, w tym m.in.: Rondo c-moll Op.1  (1825), Polonez cis-moll  Op.26 nr 1  (1835), Pieśni: Życzenie (1829), Hulanka (1830),  Smutna Rzeka (1831).

Nadchodzący koncert w Pałacu na Wyspie, zaprezentowany został na początku października b.r. w Londynie, zbierając znakomite recenzje.

Wstęp na Salony Muzyczne jest bezpłatny. Z racji ograniczonej liczby miejsc, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza po odbiór wejściówek dostępnych w Kasie Muzeum.

***

Sophia Ackermans od wielu lat, na stałe mieszka w Londynie. Studiowała operę w Birkbeck College w Londynie, a także w wielu innych instytutach muzycznych w Wielkiej Brytanii. W ramach projektu Opera Up Close, występowała w operze Giacoma Pucciniego „Madame Butterfly”. Obecnie współpracuje z Morley Opera. Artystka często podkreśla że śpiew sprawia jej ogromną radość i daje możliwość wyrażenia samej siebie. Cytując słowa Marii Callas, przytacza: „Nie wiem co się ze mną dzieje na scenie. Zamieniam się w kogoś innego”.

Anthony Adkins urodził się w Anglii. Mieszka w Londynie ze swoją polską żoną i córką. Jako stypendysta studiował w Royal College of Music w Londynie. Finalista konkursu Chappell Gold  Medal. Intensywnie koncertuje w Wielkiej Brytanii oraz poza granicami swojego kraju, m.in.: w Austrii, Francjii, Holandii, HongKongu, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Szwajcarii i USA.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności