Muzeum Łazienki Królewskie

08.11.2012

Osobistości prowadzą lekcje muzealne o „Nowoczesnym Patriotyzmie”

Przez cały listopad w czterech Muzeach - Rezydencjach Królewskich: w Zamku Królewskim na Wawelu, Zamku Królewskim  w Warszawie, Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz  Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się 800 bezpłatnych lekcji muzealnych poświęconych problematyce „nowoczesnego patriotyzmu”.

30 listopada Pan Prezydent Bronisław Komorowski osobiście poprowadzi na Zamku Królewskim w Warszawie lekcję poświęconą Sejmowi Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

W  Sali Senatu gdzie uchwalono Konstytucję 3 Maja rozmawiać będzie z młodzieżą gimnazjalną i licealną.

8 listopada w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich cykl lekcji, prowadzonych przez ważne osobistości, zainaugurował Minister Bogdan Zdrojewski. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprowadził lekcję z młodzież15 listopada Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska poprowadzi w Muzeum Pałacu w Wilanowie zajęcia zatytułowane Sztuka w służbie patriotyzmu dawniej i dziś. Wezmą w niej udział uczniowie Liceum im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie.

23 listopada o godz. 10.00  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski opowie uczniom zgromadzonym  na Zamku Królewskim na Wawelu  O polskiej drodze do niepodległości.

Program Nowoczesny Patriotyzm,  zainicjowany został przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Cztery Muzea - Rezydencje Królewskie podejmują Program Nowoczesny Patriotyzm i dodatkowo zapraszają przez cały miesiąc listopad do bezpłatnego zwiedzania. W pierwszy weekend listopada 2012 roku ponad   24 tys. osób skorzystało z tego zaproszenia tj. 4 razy więcej niż w biletowany podobny weekend listopadowy  zeszłego roku.

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności