Muzeum Łazienki Królewskie

16.11.2012

"Dyplomacja w biznesie"

Collegium Civitas i Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na drugie spotkanie pt. „Dyplomacja w biznesie” z cyklu debat dyplomatycznych realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Collegialne Łazienki”. Wśród zaproszonych gości m.in. Andrzej Olechowski, Henryka Bochniarz, Sławomir Klimkiewicz. Zapraszamy już 20 listopada (wtorek), godz. 18.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wstęp wolny!

Globalny kryzys gospodarczy lat 2008-2009 i jego kolejne odsłony dobitnie uzmysłowiły, jak bardzo globalizacja przyczyniła się do wzrostu wzajemnej zależności państw i ich gospodarek. W warunkach kryzysu ponownie odżyły dyskusje na temat roli państwa w gospodarce. „Gospodarka, głupcze” – co słowa ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Bill’a Clintona sprzed 20 lat oznaczają dzisiaj dla stosunków międzynarodowych? Jaka jest rola polityki zagranicznej państwa w promowaniu jego gospodarki i wspomaganiu zagranicznej ekspansji? Na ile realne staje się zagrożenie w postaci nasilenia się praktyk protekcjonistycznych? Jak polska dyplomacja – klasyczna i publiczna – wspiera polski biznes poza granicami kraju?

Moderatorem spotkania będzie dr Julian Pańków – wykładowca Collegium Civitas. W latach 90-tych koordynator i uczestnik projektów wspierających reformy gospodarcze w szeregu krajów przechodzących transformację systemową, m.in. w Rosji, w państwach Azji Centralnej, w Bułgarii.

Udział w debacie potwierdzili m.in.:

dr Andrzej Olechowski – przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie S.A., członek Rady Dyrektorów Euronet oraz Rady Nadzorczej P4 Sp.zo.o., były Minister Finansów (1992) i Spraw Zagranicznych (1993-95).

dr Sławomir Klimkiewicz – dyplomata i politolog, specjalista ds. badań kryzysów i konfliktów międzynarodowych oraz polityczno-społecznych. Pracował i kierował polskimi placówkami dyplomatycznymi w Paryżu, Caracas, Hawanie, Algierze. Kierował Departamentem Promocji i Informacji MSZ. Realizator i koordynator programów rozwojowo-modernizacyjnych Unii Europejskiej dot. reform strukturalnych, współpracy regionalnej, migracji. Od 1990 r. głęboko zaangażowany w działalność na rzecz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W latach 1999-2005 delegowany do pracy w misji OBWE w Bośni i Hercegowinie.

dr Henryka Bochniarz – założycielka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wiceprezydent Businesseurope, Europejskiego Związku Konfederacji Przemysłu i Pracodawców, wiceprzewodnicząca Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych oraz Komitetu Dobrych Praktyk GPW, współtwórczyni Kongresu Kobiet oraz Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres rezerwacja@collegium.edu.pl.

Kolejne debaty dyplomatyczne odbywać się będą cyklicznie:

27 listopada – „ Ceremoniał dworski jako pierwotna forma protokołu dyplomatycznego”

18 grudnia – „Czy istnieje polska wizja przyszłości Unii Europejskiej?”

***

„Collegialne Łazienki” to projekt współpracy Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Collegium Civitas przy organizacji wspólnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Projekt będzie podzielony na cykle tematyczne związane ze wspólnymi profilami działalności obu instytucji. W ramach każdego cyklu realizowane będą warsztaty i debaty tematyczne.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności