Tooway

29.11.2012

Eutelsat i Tooway partnerami merytorycznymi

W dniach 27-28 listopada 2012 r. w warszawskim Hotelu Courtyard by Mariott, odbyło się IX Forum Usług Szerokopasmowych. Eutelsat Communications wraz ze spółką zależną Skylogic oferującą usługę Tooway™ byli partnerami merytorycznymi wydarzenia. Ponadto, podczas Forum Tooway zapewnił dostęp do Internetu szerokopasmowego.

Forum usług szerokopasmowych to największe w Polsce spotkanie branży telekomunikacyjnej i internetowej, mediów i administracji publicznej. Bieżąca problematyka i znakomite grono prelegentów od lat przyciągają licznych uczestników - decydentów odpowiedzialnych za podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących rozwoju rynku usług szerokopasmowych w Polsce. W gronie partnerów merytorycznych nie zabrakło firmy Eutelsat Communications oraz spółki zależnej Skylogic. Sesję poświęconą nowym rozwiązaniom i wyzwaniom broadbandu pierwszego dnia IX Forum rozpoczął Daniel Zadrożny – przedstawiciel Tooway™ w Polsce, dostawcy usług dostępu szerokopasmowego Internetu przez satelitę.

Podczas prelekcji, Przedstawiciel zwrócił szczególną uwagę na problem wykluczenia cyfrowego. Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego wszystkim Europejczykom do 2013 r. wymaga Komisja Europejska. Tymczasem w Polsce, pomimo systematycznego wzrostu dostępu do Internetu, istnieje problem ponad 13 000 tzw. białych plam o nasyceniu 0% - miejsc, w których brak jest dostępu do Internetu. Ograniczenie dostępu do technologii informacyjno-komunikacyjnych powoduje pogłębianie dystansu pomiędzy grupami społecznymi, trudności w podejmowaniu wyzwań związanych z szybko rozwijającym się społeczeństwem informacyjnym. Prowadzi to do marginalizacji niektórych środowisk, które z powodu braku dostępu do Internetu nie mają szans na dogonienie ogółu społeczeństwa.

W kolejnej części wystąpienia Daniel Zadrożny wspomniał również o kosztach budowy sieci szerokopasmowej wzrastającej wraz ze zmniejszającą się gęstością zaludnienia. Na terenach niskozaludnionych koszty przyłączenia światłowodem jednego gospodarstwa zwiększają się 10-20 krotnie dla ostatnich 10-20% gospodarstw. W praktyce więc, inwestycja doprowadzenia Internetu za pomocą światłowodów do najbardziej oddalonych gospodarstw przestaje być efektywna kosztowo. Wariantem alternatywnym w stosunku do budowy całej sieci w oparciu o infrastrukturę światłowodową jest wykorzystanie technologii satelitarnej jako łączy dosyłowych dla jednostek najdalej oddalonych od punktów dystrybucyjnych.  Koszty wdrażania pozostają stałe i niezależne od  parametrów typowych  w przypadku budowania połączeń naziemnych.

Ponadto przedstawiona została bogata oferta Skylogic skierowana dla klientów  indywidualnych oraz firm. Usługi za pośrednictwem satelity Eutelsat KA-SAT zapewniają dedykowaną przepustowość na terenie Polski, co umożliwia świadczenie wielu rodzajów usług

  • Tooway™ dla użytkowników indywidualnych obejmuje obecnie szybkość pobierania maks. 18 Mb/s i wysyłania maks. 6 Mb/s oraz limity transferu do 50 GB miesięcznie. W ciągu ostatniego roku, w pakietach dla użytkowników indywidualnych maksymalna szybkość została zwiększona z 12 do 18 Mb/s. Oferta zawiera wysokie limity transferu we wszystkich pakietach z zachowaniem cen na dotychczasowym poziomie. Ponadto, wprowadzo opcję wynajmu sprzętu co usuneło jedną z istotnych barier czyli kosztów początkowych.
  • NewsSpotter to nowatorska usługa transmisji informacji dedykowana firmom i instytucjom, która otwiera nowe możliwości relacjonowania na żywo wydarzeń.
  • Tooway PRO to usługa dedykowana klientom biznesowym i oferująca wiele nowatorskich rozwiązań m.in. dedykowanych do telemetrii (M2M), połączenia symetryczne oraz dedykowane pasmo do specjalistycznych rozwiązań.

***

O Skylogic - http://www.skylogic.com i www.tooway.pl

Skylogic świadczy przedsiębiorstwom i instytucjom z sektora publicznego usługi satelitarnej komunikacji szerokopasmowej umożliwiające dostęp do Internetu (w oparciu o protokół IP) i transmisje telewizyjne. Skylogic to spółka zależna firmy Eutelsat. Jej centrala znajduje się w Turynie. SkyPark, teleport Skylogic, mieści jedną z największych na świecie platform dwukierunkowej szerokopasmowej transmisji IP. Sieci satelitarne Skylogic są połączone światłowodami z największymi operatorami w sektorze, co gwarantuje łączność w Europie, w basenie Morza Śródziemnego, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej i Ameryce.

O Eutelsat Communications (www.eutelsat.com )

Eutelsat Communications – spółka holdingowa, do której należy Eutelsat S.A., dysponuje flotą 28 satelitów komercyjnych obejmujących swoim zasięgiem całą Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Indie oraz duże obszary Azji i obu Ameryk. Firma jest jednym z trzech największych na świecie operatorów satelitarnych. Według stanu na dzień 31 marca 2012 za pośrednictwem satelitów Eutelsatu nadawanych jest ponad 4 250 kanałów telewizyjnych dla ponad 200 milionów gospodarstw domowych korzystających z telewizji kablowej i satelitarnej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Satelity Eutelsatu świadczą szeroki zakres usług w zakresie telekomunikacji mobilnej i stacjonarnej, dosyłu sygnału telewizyjnego, sieci korporacyjnych oraz sieci szerokopasmowych zarówno dla dostawców usług internetowych (ISP), jak i podmiotów rynku transportowego, morskiego i lotniczego.

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności