Tooway

29.11.2012

Satelita Eutelsat KA-SAT ustanowiła nowy rekord

W trakcie wyborów parlamentarnych na Ukrainie, które odbyły się 28 października, firma Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) zaprezentowała wyjątkowe możliwości satelity KA SAT, która pozwala na przesyłanie danych z ogromną przepustowością. Ponad 12 600 lokali wyborczych monitorowanych było wizyjnie w czasie rzeczywistym.

W dniu wyborów i w ciągu następnej nocy, KA-SAT zarządzał jednocześnie 25 000 strumieniami wideo, co wymagało łącznej przepustowości 2,5 Gb/s. Jest to równoważne pełnemu obciążeniu satelity o średniej pojemności, ale stanowi zaledwie ułamek całkowitej przepustowości 90 Gb/s, którą zapewnia KA-SAT.

Firma Datagroup - jeden z największych operatorów specjalizujących się w przesyłaniu danych i wieloletni partner firmy Eutelsat, wybrała satelitę KA-SAT, aby na zlecenie Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy dokonać transmisji nagrań z kamer internetowych z co trzeciego lokalu wyborczego. Datagroup poinformowała w Kijowie, że od 1 grudnia b.r. wykorzysta KA-SAT do uruchomienia usług szerokopasmowych dla użytkowników indywidualnych na obszarze całej Ukrainy.

W rekordowo krótkim czasie czterech tygodni poprzedzających wybory, firma Datagroup wyposażyła i uruchomiła w sieci KA-SAT ponad 12 600 terminali (500 terminali KA-SAT dziennie). Sukces ten był możliwy dzięki prostej instalacji terminali, które umożliwiają tysiącom użytkownikom w Europie korzystanie z usługi szerokopasmowej Tooway. Wydajność sieci w czasie wyborów przekroczyła wszelkie oczekiwania Datagroup — obserwatorzy mogli monitorować strumienie wideo przez Internet w czasie rzeczywistym.

Alexandre Danchenko, dyrektor generalny Datagroup, powiedział: „Doświadczenie z KA-SAT i Eutelsat w trakcie wyborów pozwoliło nam docenić wyjątkową wydajność, niezawodność i skalowalność infrastruktury KA-SAT. Z zadowoleniem przechodzimy teraz do uruchomienia satelitarnych usług szerokopasmowych dla użytkowników indywidualnych, które otwierają nową perspektywę modernizacji infrastruktury naszego kraju. Umożliwi ona korzystanie z szybkiego Internetu użytkownikom w odległych regionach”.

Jean-Frangois Fenech, dyrektor generalny Skylogic, spółki zależnej z Eutelsat, specjalizującej się w usługach szerokopasmowych, powiedział: „Tak masowe, szybkie i sprawne wdrożenie było możliwe tylko na platformie KA-SAT. Przypadek ten pokazuje, że nasza technologia spełnia, a nawet przekracza oczekiwania, oraz potwierdza, że decyzja firmy Eutelsat o skorzystaniu z satelity o dużej przepustowości jest w pełni zgodna z oczekiwaniami użytkowników dotyczącymi komunikacji szerokopasmowej. Nasza współpraca z Datagroup otwiera drogę do ograniczenia wykluczenia cyfrowego na Ukrainie, ponieważ umożliwia korzystanie z usług szerokopasmowych użytkownikom w wielu obszarach, których nie obejmują inne technologie”.

www.datagroup.ua

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności