Sieradz po raz pierwszy był gospodarzem Dni Olimpijczyka. Impreza, organizowana przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi we współpracy z Urzędem Miasta Sieradza zgromadziła wielu wybitnych sportowców.
Podczas oficjalnych uroczystości 31 maja nagrodzono tych, którzy przyczynili się do rozwoju sportu w Sieradzu. Wyróżniono trenerów olimpijczyków - Zbigniewa Rosiaka, Tomasza Kusia i Mieczysława Nowaka. Srebrnymi Medalami Polskiego Komitetu Olimpijskiego za „zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” organizatorzy uhonorowali z kolei dyrektora sieradzkiego MOSiR-u, Władysława Maciejewskiego i właściciela Grupy Tubądzin, Andrzeja Wodzyńskiego.
Wydarzenie w Sieradzu rozpoczęły spotkania olimpijczyków z dziećmi i młodzieżą, zgodne z olimpijskim ceremoniałem. Byli uczestnicy igrzysk przekazali olimpijską flagę młodym lokalnym sportowcom, a olimpijski znicz zapalił Artur Kozłowski, polski lekkoatleta z Sieradza, siedmiokrotny mistrz Polski i uczestnik maratonu na Olimpiadzie w Rio de Janerio. Imprezę swoją obecnością zaszczyciło także wielu innych olimpijczyków i utytułowanych sportowcó – Jerzy Rybicki, Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Kajetan Broniewski. Wśród nich znaleźli się także rodowicie Sieradzanie: lekkoatleta Kazimierz Maranda czy sprinterka Anna Pacholak-Guzowskiej oraz wspomniany wyżej Artur Kozłowski. Zjawili się również przedstawiciele Igrzysk Paraolimpijskich i Olimpiad Specjalnych.
Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe dla młodzieży w różnych grupach wiekowych, a na stulecie powstania PKOl-u organizatorzy przygotowali wystawę poświęconą Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Na zakończenie części oficjalnej Prezydent Sieradza Paweł Osiewała przekazał flagę PKOl gospodarzowi przyszłorocznego Dnia Olimpijczyka w regionie łódzkim - Prezydentowi Zgierza Przemysławowi Staniszewskiemu.
Nagrodzony Andrzej Wodzyński biznesmenem jest od 36 lat. Ceramika Tubądzin, której jest założycielem,, wytycza trendy i stała się branżowym liderem innowacyjności. W Polsce współpracuje z największymi nazwiskami designu. Zagranicą swoimi produktami firma zdobyła uznanie w 40 krajach. Sprzedaż zagraniczna to blisko 30 procent obrotów Grupy. Międzynarodowy prestiż zbudowały też Tubądzin Design Awards. W konkursie polegającym na tworzenie unikalnych projektów aranżacyjnych jest coraz więcej zagranicznych architektów i projektantów wnętrz, a także studentów uczelni artystycznych i politechnik. Ważnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa było otwarcie w 2016 trzeciej fabryki Ceramiki Tubądzin. To jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie produkcja odbywa się w sposób ciągły. Powstają tam płytki w rozmiarze 120x240 cm.
Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl