Tubądzin

18.09.2020

Blask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamour

Grupa Tubądzin przyzwyczaiła klientów do kolekcji, które stawiają na elegancję czy nawet wysublimowany przepych. W kolekcji Coma projektanci firmy proponują styl glamour w bardzo nowoczesnej odsłonie.

Kamienie szlachetne od tysiącleci inspirują artystów, rzemieślników, są przedmiotem pożądania wszystkich ceniących luksus. Upatruje się w nich także właściwości zdrowotnych, energetycznych czy nawet… magicznych. Jedno jest pewne - diament, granat, onyks, opal, szmaragd, perła czy szafir rozpalają wyobraźnię i często przywodzą na myśl egzotyczne krainy i ich baśniowe opowieści. I to właśnie blask pereł i tajemnice onyksu były inspiracją najnowszej kolekcji Coma, o wymiarach 33 x 90 cm.

W starożytności wierzono, że onyks chroni przed złem, w kolejnych wiekach, dzięki swojej zdecydowanej barwie nazywany był kamieniem dla odważnych, dzisiaj zaś wierzący w moc kamieni przekonują, że onyks sprzyja regeneracji zewnętrznej i wewnętrznej.

Projektanci zainspirowali się nie tylko rysunkiem naturalnego onyksu i połyskującą bielą pereł ale także nieregularnością struktury naturalnych kamieni. Zestawienie oryginalnych, trójwymiarowych płytek z perłowym dekorem oraz przełamanie niebieskiego - koloru roku Instytutu Pantone - modną szarością i błyskiem pereł, daje efekt nowoczesnego glamour i wiele możliwości aranżacyjnych.

Płytka ścienna Coma navy STR (oraz jej odpowiedniczka w kolorze białym – Coma white STR) w formacie 200 x 200 mm tworzy trzy trójkąty ułożone w kształt litery L – dwa mniejsze są płaskie, większy zaś wypukły, co daje bardzo dynamiczny efekt aranżacyjny. Płytka ma wykończenie błyszczące i grubość 10 mm, kosztuje 199,88 zł za m2. Świetnie prezentuje się w łazience, ale oryginalna struktura mozaiki, którą tworzą płytki Coma navy STR i Coma white STR może cieszyć oko wyrafinowaną elegancją także w salonie czy na korytarzu.

Z kolei płytka dekoracyjna Coma white przypomina ławicę czy sznury pereł – jej połyskująca biel pięknie odbija światło, a na jej strukturę składają się setki drobnych „perełek” właśnie. Dostępna jest w rozmiarze 898x328 mm i cenie 99,88 zł za sztukę.

Onyks i perły to nie tylko bardzo popularne kamienie w biżuterii gwiazd, inspiracje nimi możemy odnaleźć w architekturze i wystroju wnętrz – nadają im bowiem szlachetności i elegancji. Takie są też płytki Coma, Coma white i Coma navy – odpowiednio: w szarości, bieli i złamanym szarością granacie, z rysunkiem naturalnego onyksu (rozmiar 898x328 mm, cena: 134,93 zł za m2). Te niezbyt oczywiste, ale bardzo harmonijne i modne połączenia kolorystyczne pozwalają kreować przestrzeń według indywidualnych potrzeb oraz postawić akcent na wybrany z odcieni.

Całość uzupełnia połyskująca listwa ścienna Steel black o wymiarach 898 x 20 mm i cenie 79,95 zł za sztukę. Cała kolekcja świetnie komponuje się ze złotymi i srebrnymi dodatkami (na przykład lustrem czy stolikiem), które wzmocnią efekt glamour lub drewnianymi dekoracjami w ciepłym bądź chłodnym brązie, które z kolei nacisk położą na bardziej naturalny, organiczny klimat przestrzeni.

Aby wyjść naprzeciw tej stylistyce projektanci proponują gresową matową płytkę Alami brown STR na posadzkę (1148 x 230 mm), o grubości 10 mm, w cenie 145,88 zł za m2. Jeśli zaś zależy nam na jak najbardziej świetlistej i jasnej aranżacji, płytki gresowe Coma (598 x 598 cm, grubość 11 mm, cena 114,88 zł za m2) i Abisso white (448 x 448 cm, grubość 8,5 mm, cena 124,85 zł), spełnią swoje zadanie doskonale.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności