12.06.2018

Drugie bogatsze wydanie bestsellera – przewodnika po ziemi Greków

„Grecja po mojemu” Marcina Pietrzyka to niezastąpiona pozycja dla nowych i stałych fanów wielkich greckich wakacji. Po sukcesie sprzedażowym pierwszej edycji książki, wydawnictwo i autor postanowili opublikować pozycję ponownie, lecz w rozszerzonej wersji. Polak z uprawnieniami greckiego przewodnika wzbogacił pełen wiedzy i anegdot tytuł o liczne zdjęcia, a książka zawiera także opisy z tytułowej „Grecji po mojemu” – objazdowej wycieczki, której program stworzył Marcin Pietrzyk.

„Marcin Pietrzyk nie udaje Greka, on nim jest. I o Grecji wie wszystko” – zachęca do lektury Dorota Wellman, dziennikarka, która Grecję odkrywa właśnie dzięki Pietrzykowi. Drugie wydanie „Grecji po mojemu – przewodnika dla grekomaniaków” zwraca na siebie uwagę już okładką – niebieską nie tylko od nieba nad Grecją. W środku Marcin Pietrzyk ze swadą przybliża uroki, prezentuje zwyczaje i ostrzega przed tym, co w Grecji może zaskoczyć, choć – zdaniem autora – czasem warto się jednak dać zaskoczyć.

-Grecja nie przypadkiem od lat jest krajem najczęściej odwiedzanym latem przez Polaków – zauważa autor przewodnika – Zatracić można się już w samych ciepłych i pięknych morzach, a co dopiero w tej obfitości śladów historii, uroków przyrody, niepowtarzalnej kuchni i przede wszystkim w siga-siga, spokojnym rytmie życia Greków.

Pietrzyk mieszka w Grecji od ponad 20 lat. Jest jednym z nielicznych absolwentów państwowej Szkoły Przewodników w Salonikach, którzy urodzili się poza Grecją. Jako jedyny Polak trafił do władz Związku Przewodników Salonik i Północnej Grecji. Jest też delegatem (jako jeden z zaledwie dwóch obcokrajowców) do Ogólnogreckiego Związku Przewodników. Pracuje w Grecosie, gdzie jest odpowiedzialny za stuosobową grecką część zespołu touroperatora.

Przewodnik „Grecja po mojemu” to tytuł Wydawnictwa Pascal. Grecos jest partnerem książki.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności