17.04.2018

Grecos wśród liderów rankingu polskich touroperatorów

Silną pozycję Grecosa potwierdzają „Ranking i ratingi biur podróży”, czyli wyliczenia Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA gromadzącego wyniki branży turystycznej.

Ranking przygotowany przez zespół TravelDATA jest wynikiem zestawienia danych finansowych polskich touroperatorów za rok 2017. Z tych liczb wynika, że biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu wakacji w Grecji pod względem wysokości przychodów z imprez turystycznych (494,5 mln zł) ustąpiło tylko firmom oferującym wypoczynek w różnych krajach (Itaka, TUI i Rainbow). Pod względem liczby klientów Grecos jest w rankingu na 5. miejscu – w 2017 zorganizował wakacje dla 188 tysięcy osób.

Przy zysku netto w wysokości 20,1 mln zł Grecos okazał się najbardziej rentownym touroperatorem. Przy średniej dla branży na poziomie 1,9% rentowność Grecosa w 2017 wyniosła 3,7%. Według R.A.T.I.N.G.’u (Risk Adjusted Touroperator Information and Notification-based Grade) przygotowanego przez TravelDATA aktualna sytuacja Grecosa zasługuje na ocenę AA, a perspektywa specjalizującego się w Grecji touroperatora jest stabilna.

Według Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA Grecos jest jednym z czterech liderów polskiej turystyki wyjazdowej i razem z innymi największymi touroperatorami „stabilizuje generalną sytuację biznesową i finansową branży (poprzez systematyczny wzrost udziałów rynkowych i jako kluczowy płatnik na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego), wspiera koniunkturę poprzez systematyczną poprawę relacji cena/jakość produktów oraz jest w perspektywie główną siłą zdolną skutecznie konkurować z nowymi formami biznesowej ekspansji tanich linii (LCC)”.

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności