10.07.2019

Kefalonia – piękna, tajemnicza sąsiadka Zakynthos

Piękna i nie do końca odkryta. Kefalonia przykuwa wzrok białymi klifami i różnobarwnymi plażami, zaskakuje łódkami na jeziorze w jaskini, koi spokojem malowniczych miasteczek. Największa z Wysp Jońskich zyskuje na popularności, rozwija infrastrukturę, ale wciąż można poczuć się na niej jak odkrywca.

Kefalonia nazywana jest królową Wysp Jońskich, archipelagu ze znanym doskonale Korfu i hitem ostatnich lat Zakynthos. Kefalonia jest jednak największa, a do tego często oceniana jako najbardziej różnorodna i najpiękniejsza. Jak na królową przystało, Kefalonia ma też swoje tajemnice.

Białe klify przenikające się ze skałami porośniętymi bujną zielenią otaczają wyspę kusząc dziewiczymi plażami. Takiej różnorodności miejsc, w których można cieszyć się wodą i wypoczynkiem na brzegu, nie ma nigdzie indziej w Europie. Plaża Myrtos najpierw zapiera dech w piersiach, gdy wyłania się z wysokości kilkuset metrów, które trzeba pokonać krętą i stromą drogą. Urokowi tego miejsca ulegli twórcy filmu „Kapitan Corelli” z Penelopą Cruz i Nicolasem Cage’m. Podobnie położona jest Petani – te dwie plaże walczą o miano najatrakcyjniejszej, co dodatkowo ułatwiają również filmowe zachody słońca. Najbardziej egzotycznie wygląda plaża Xi, dzięki prawie czerwonemu piaskowi. Za kolor odpowiada glinka, podobno lecznicza. Antisamos, na wschodnim wybrzeżu, urzeka z kolei zielenią, która otacza kamienistą plażę z trzech stron.

Jaskinia Drogarati ma doskonałą akustykę, stając się regularnie salą koncertową. Po nieodległej Melissani można poruszać się łódką – podziemne jezioro zostało odsłonięte w wyniku trzęsienia ziemi. Łatwo spotkać żółwie Caretta caretta, które występują tu równie licznie jak na sąsiednim Zakynthos.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności