05.04.2019

Milion wielkich greckich wakacji

Ponad milion polskich turystów odwiedziło Grecję w 2018 roku. Polska awansowała na piąte miejsce w zestawieniu krajów, z których do Grecji przylatuje najwięcej osób.             W sezonie 2018 Grecos przekroczył liczbę miliona osób, dla których od początku działalności zorganizował wielkie greckie wakacje.

-1 014 572 osób przyleciało z Polski do Grecji w 2018 roku – informuje Nikoletta Nikolopoulou z Greckiej Organizacji Turystycznej – Tak wynika z sumarycznych informacji z greckich lotnisk za ubiegły rok. Bardzo się cieszę, że Polacy tak pokochali Grecję!

Nikolopoulou, odpowiedzialna w GNTO za polski rynek, dodaje, że w 2018 więcej osób podróżowało do Grecji jedynie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Francji. Polacy awansowali w tym zestawieniu na 5. miejsce, z miejsca 7. rok wcześniej, wyprzedzając Rosjan i Holendrów. Grecos, touroperator specjalizujący się w Grecji, miał 21 procent udziału w ubiegłorocznym wysokim wyniku. Firma z siedzibą w Poznaniu ustanowiła też własny rekord.

-Pierwszy raz zabraliśmy do Grecji ponad 200 tysięcy turystów w jednym sezonie – cieszy się Wojciech Skoczyński, prezes Grecosa – Jednocześnie, dzięki temu wynikowi, przekroczyliśmy magiczną liczbę miliona klientów, dla których od początku naszej działalności zorganizowaliśmy wielkie greckie wakacje.

-Nasi klienci w ubiegłorocznym milionie Polaków w Grecji stanowili aż 21 procent – dodaje Janusz Śmigielski, wiceprezes Grecosa - Grecos wykorzystuje rosnącą popularność ulubionej destynacji Polaków i jako jedyny wyspecjalizowany touroperator jest wśród liderów rynku. Sprzedaż na sezon 2019 też wygląda bardzo dobrze – mamy jednocyfrowy wzrost w porównaniu do analogicznego momentu rok temu.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności