Muzeum Łazienki Królewskie

15.01.2017

Wręczenie Nagród Łazienek Królewskich

Muzeum uhonorowało swoich przyjaciół i współpracowników – laureatami Nagród Muzeum Łazienki Królewskie są prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz, prof. Edward Bartman i prof. Andrzej Rottermund. Statuetki zostały wręczone po raz pierwszy, uroczystość odbyła się 15 stycznia 2017 r. w Teatrze Królewskim.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za znaczący wkład w budowanie prestiżu i wizerunku Muzeum. Tegoroczni laureaci od lat współpracują z Łazienkami Królewskimi, wspierają działalność naukową i wystawienniczą, są wybitnymi autorytetami w dziedzinie historii, kultury i muzealnictwa. Prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz kieruje Pracownią Literatury Oświecenia IBL PAN i jest prezesem Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym. Prof. Edward Bartman to autor wielu znakomitych projektów rewaloryzacji ogrodów historycznych w Polce, m.in. Ogrodu Modernistycznego w Łazienkach Królewskich. Prof. Andrzej Rottermund, historyk sztuki i muzeolog, wieloletni dyrektor Zamku Królewskiego, jest przewodniczącym Rady Muzeum Łazienki Królewskie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności