29.05.2019

Ponad pół tysiąca greckich plaż z Błękitną Flagą

556 plaż w Hiszpanii i 514 w Grecji znalazło się na liście Błękitnej Flagi 2019. Międzynarodowe oznaczenie trafia do miejsc, które spełniają ekologiczne kryteria. W zaktualizowanym właśnie zestawieniu znalazły się też 22 polskie plaże.

Jakość wody, zarządzanie uwzględniające naturalne otoczenie, edukacja dotycząca środowiska i bezpieczeństwo – to kryteria, na których podstawie oceniane są plaże, ale też mariny i jachty, w programie Błękitna Flaga. Zainicjowała go Fundacja Edukacji Środowiskowej (Foundation for Environmental Education). FEE z główną siedzibą w Kopenhadze zrzesza organizacje, które łączy cel promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich.

Grecja umocniła się na drugim miejscu wśród krajów z największą liczbą wyróżnionych miejsc, zarówno licząc same plaże, jak i ujmując wszystkie Błękitne Flagi, z marinami i jachtami włącznie (odpowiednio 15 i 4). Najwięcej flag podkreślających ekologiczny charakter greckich kąpielisk zawiśnie w tym sezonie na Krecie (115) i na Chalkidiki (92). Tylko na Kassandrze, jednym z palców Półwyspu Chalcydyckiego (jego kształt przypomina trójząb lub trzy palce), ponad 30 plaż spełniło ekologiczne kryteria.

-Chalkidiki jest wyjątkowe, w dużej mierze ze względu właśnie na plaże i oszałamiający kolor wody – potwierdza Barbara Kasztelan, marketing category manager w Grecosie – Widać to w opiniach klientów, np. z 4 naszych hoteli na Kassandrze. Widać też po efektach starań hotelarzy o to by najbliższe ich obiektom kąpieliska miały rozpoznawalną na całym świecie Błękitną Flagę. Co ważne, turyści zauważają, że takiego widoku długich piaszczystych plaż i lśniącej kolorami krystalicznej wody nie znajdzie się nigdzie indziej.

Wszystkie miejsca, którym przyznano Błękitną Flagę na sezon 2019 można znaleźć na stronie projektu www.blueflag.global/

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności