V5group

28.05.2018

W Grecji przybywa pięknych i ekologicznych plaż

Grecja ma już ponad pół tysiąca plaż z Błękitną Flagą. Hellada skraca tym samym dystans do lidera zestawienia czystych i naturalnych kąpielisk. Fundacja dla Edukacji Ekologicznej ogłosiła oficjalną listę miejsc wyróżnionych tytułem, który można zdobyć po spełnieniu przede wszystkim ekologicznych kryteriów. Hiszpania ma 569, Grecja – 508 takich plaż, i tylko te dwa kraje mają po ponad pół tysiąca Błękitnych Flag.

Grecja w 2017 miała 466 plaż oznaczonych Błękitną Flagą. W tym sezonie Fundacja FEE dopisała aż 42 kolejne miejsca, w których plażowicze mogą cieszyć się nie tylko wodą i słońcem, ale też poczuciem odpowiedzialności wobec natury. Na czele listy pozostaje Hiszpania - 569 plaż z Błękitną Flagą to o 10 mniej wobec ubiegłorocznego wyniku.

Błękitna Flaga to międzynarodowy program stworzony w 1985 przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education). Międzynarodowa instytucja z główną siedzibą w Kopenhadze ocenia kąpieliska, mariny i łodzie z blisko 50 krajów na 6 kontynentach, także w Polsce. Co roku komisje zwracają uwagę na cztery kategorie czynników: jakość wody, zarządzanie środowiskiem, edukację ekologiczną oraz bezpieczeństwo. W tym roku do programu dołączyły kolejne kraje: z Azji i Ameryki Południowej.

Zaskakującym może się wydać, że w Grecji najwięcej wyróżnionych plaż ma nie żadna z wysp, ale Chalkidiki – kontynentalna część wybrzeża na północy kraju. Błękitną Flagą może się tam pochwalić w tym sezonie blisko 90 kąpielisk.

Grecos ma obiekty zarówno w Gerakini, jak i na Kassandrze i Sithonii. Z hoteli touroperatora specjalizującego się w wyjazdach do Grecji blisko jest do kolejnych plaż z Błękitną Flagą, m.in. Afitos, Lagomandra czy Marmaras.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności