29.08.2018

Zakynthos, Korfu i Kefalonia urzekły polskich turystów

Polscy turyści w Grecji upodobali sobie Wyspy Jońskie. Na Zakynthos Polacy są już drugą nacją wśród odwiedzających, na Korfu – trzecią, a na Kefalonii – piątą. Stąd tamtejsze inwestycje z myślą o polskich turystach.

Żółwie Caretta caretta, Zatoka Wraku i Błękitne Groty bardziej niż Polaków przyciągają tylko Brytyjczyków. Z 200 tysięcy osób, które odwiedziły Zakynthos w lipcu, Polacy stanowili ponad 13 procent. Mniej jest tu Włochów, Holendrów i Czechów. Rosnąca popularność kierunku sprawiła, że w tym roku Grecos udostępnił swoim klientom kolejny obiekt z sieci Caretta Resort. Wybudowany w tym roku i nowocześnie urządzony hotel Caretta Paradise z własnym parkiem wodnym już w pierwszym sezonie zdobył uznanie polskich turystów.

- Praktycznie w każdym tygodniu mamy przynajmniej jedno zgłoszenie, że gościom Caretta Paradise tak się podoba, że chcą przedłużyć pobyt – opisuje Magdalena Czech, product manager Grecosa

Jeszcze więcej Polaków odwiedza Korfu, najbardziej zieloną z greckich wysp. Według statystyk lotniskowych łatwiej tu spotkać tylko Brytyjczyków i Niemców.

Największą wyspą archipelagu i siedzibą władz regionu jest Kefalonia. Wyspa białych klifów dopiero zyskuje na popularności. Wrażenie robią różnorodne plaże, wśród nich otoczona marmurowymi klifami Myrtos, szeroka rajska Petani czy pomarańczowa Xi. Grecos jest jedynym polskim touroperatorem organizującym pobyt na tej wyspie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności